اجرای ۱۹۰۰پروژه حوزه گردشگری با سرمایه گذاری ۱۸۰هزار میلیاردتومان

به گزارش فناوری فرهنگی، علی اصغر مونسان صبح دوشنبه در جریان بازدید از یک مجتمع گردشگری در شهر نراق از توابع دلیجان، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی سال گذشته نسبت به سال قبل از آن، ۵۲ درصد رشد ورود گردشگر به کشور را داشتیم یعنی آمار به  ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر رسید و امسال طی سه ماه نخست سال جاری نیز حوزه گردشگری، ورود گردشگران به کشور، ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد نشان می دهد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور افزود: این حجم گردشگر که به کشور وارد شده است حتماً استان مرکزی هم همچون سایر نقاط از آن هم برخوردار شده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود ادامه داد: هم اکنون بیش از ۱۹۰۰ پروژه در حوزه گردشگری در کشور در دست اجرا داریم که حجم سرمایه گذاری آن حدود ۱۸۰ هزار میلیارد تومان است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور عنوان کرد: پیش بینی می‌شود که حدود ۷۰ درصد این پروژه ها تا پایان دولت دوازدهم و سال ۱۴۰۰، به اتمام برسد و از این ۱۹۰۰ پروژه، حدود ۵۰۰ پروژه هتل سازی می باشد که عدد بسیار قابل توجهی است.

مونسان بیان کرد: طی دو سال فعالیت دولت دوازدهم بیش از سه هزار و ۹۰۰ موافقت اصولی با مراکز گردشگری در کشور صادر شده و این نشان می دهد که سرمایه گذار در گردشگری با اقبال روبرو شده است و روز به روز حجم سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری بیشتر می‌شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور خاطر نشان کرد: امیدواریم حوزه گردشگری در کنار اقتصاد نفتی قرار بگیرد. در حال حاضر حدود یک میلیون محدوده شناخته شده گردشگری در کشور وجود دارد و بودجه‌های دولتی کفاف ساماندهی این همه را نمی دهد و باید از مشارکت مردم و سرمایه گذاران کمک بگیریم.

وی تصریح کرد: در این سفر اعتبار مطلوبی برای رسیدگی به ظرفیت های گردشگری استان مرکزی پیش بینی خواهد شد، به ویژه بناهایی که سرمایه‌گذار شاید تمایل نداشته باشد روی آن سرمایه گذاری کند، امیدواریم استانداری مرکزی نیز در این زمینه با ما همراهی کند.

منبع: مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد