اعلام شرایط جدید صدور ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش‌بنیان

به گزارش فناوری فرهنگی، روح الله ذوالفقاری، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلام این خبر افزود: ضمانت‌نامه‌های صادرشده شامل ضمانت‌نامه‌های پیمان و اعتباری است که به صورت حد اعتباری نیز قابل ارائه است، به طوری‌که در این موارد حد اعتباری برای شرکت‌های دانش‌بنیان تعیین می‌شود تا هر زمان که شرکت درخواست ضمانت‌نامه کرد، در کمترین زمان ممکن به آن دست پیدا کند.

وی یادآور شد: در گذشته اطلاعاتی که از شرکت‌ها برای صدور ضمانت‌نامه دریافت می‌شد، اطلاعات گسترده و پراکنده‌ای بود که در برخی موارد منجر به دوباره‌کاری می‌شد. اکنون این سیستم در صندوق نوآوری و شکوفایی اصلاح شده است.

وی در این باره تصریح کرد: ضمن انجام هماهنگی لازم با بانک‌های عامل، فرآیند صدور ضمانت‌نامه با حذف مراحل و اطلاعات غیرضروری کوتاه شده است و درخواست پس از تکمیل توسط شرکت، به صورت مستقیم در اختیار کارشناس مربوطه قرار می‌گیرد. بنابراین با مجموع این اقدامات امیدواریم زمان مورد نیاز برای صدور ضمانت‌نامه به کمتر از یک هفته برسد.

بر اساس اعلام روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، ذوالفقاری با بیان این‌که این ضمانت‌نامه‌ها توسط شبکه بانکی و با تخفیف کارمزد صادر می‌شوند، تصریح کرد: ضمانت‌نامه‌های شرکت در مناقصه / مزایده بدون اخذ ودیعه و سایر ضمانت‌نامه‌های پیمان با ودیعه حداکثر ۵ درصد صادر خواهند شد.

منبع: ایسنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد