انیمیشن «کووید 19 ثانیه» را در فضای مجازی ببینید

به گزارش فناوری فرهنگی،  انیمیشن «کووید 19 ثانیه» که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده، از امروز در برخی وب‌سایت‌های سینمایی، پلت‌فرم‌ها و فضای مجازی پخش خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، با توجه به این که خطر ابتلا به ویروس کرونا هنوز مرتفع نشده و عدم تردد در مکان‌های عمومی و پیروی از پروتکل‌های بهداشتی ضرورت جامعه‌ی امروز است، پخش این اثر اپیزودیک انیمیشن می‌تواند هشداری به جدی گرفتن امور بهداشتی باشد.

انیمیشن «کووید 19 ثانیه» که در 15 قسمت 19 ثانیه‌ای به کارگردانی علی درخشی و تهیه‌کنندگی محمد ابوالحسنی تهیه شده، نشان از فرهنگ‌سازی و حس مسئولیت‌پذیری جامعه سینمای انیمیشن در قبال بحران کرونا دارد و به بیان اموری می‌پردازد که باید در زمان شیوع این بیماری جدی گرفته شوند.

اولین قسمت این انیمیشن اپیزودیک با عنوان «حتی‌الامکان آنلاین خرید کنید» امروز (یکشنبه 28 اردیبهشت‌ماه 99) روی وب‌سایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نشانی www.defc.ir، پایگاه خبری سینماتجربی www.cinematajrobi.ir، سایت دیرین دیرین www.dirindirin.com، آپارات، تماشا، روبیکا، واتس‌آپ، کانال انیمیشن ایران @irananimator‌، اینستاگرام defc_cinemaverite و برخی دیگر از وب‌سایت‌های خبری، سینمایی، پلت‌فرم‌ها و فضای مجازی بارگزاری شده و به مدت 15 روز، قسمت‌های جدید آن هر روز پخش خواهد شد.

عناوین قسمت‌هایی که تا پایان هفته جاری پخش می‌شوند نیز به این شرح هستند: «غذاها را کامل بپزید»، «در زمان تعطیلی مراکز تفریحی از بازی‌های قدیمی غافل نشوید»، «دستکش به دست کرده و اشیاء را ضدعفونی کنید»، «وقتی در خانه مانده‌اید از ورزش غافل نشوید» و «از تجمعات دوری کنید».

«کووید 19 ثانیه» با تکنیک دیجیتال کات‌آوت ساخته شده و از دو کاراکتر «شیر» و «گورخر» برخوردار است.

منبع: ایسنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد