باکس آفیس ژاپن در سال ۲۰۱۹ رکورد زد/ فروش ۲.۴ میلیارد دلاری

به گزارش فناوری فرهنگی، به نقل از ورایتی، باکس آفیس ژاپن با رشد ۱۷ درصدی در سال ۲۰۱۹ به رکورد فروش ۲.۴ میلیارد دلار دست یافت. بالاترین رقم فروش سینماهای ژاپن مربوط به سال ۲۰۱۶ با فروش ۲.۲ میلیارد دلار بود.

انیمیشن «با تو در معرض هوا» از ماکوتو شینکای بالاترین فروش را از آن خود کرد که برابر ۱۲۹ میلیون دلار بود.

بازار فیلم‌های داخلی با سهم ۵۴ درصدی به فروشی ۱.۳ میلیارد دلاری دست یافت در حالی که سهم فیلم‌های خارجی ۴۶ درصد و به معنی فروش ۱.۱ میلیارد دلاری بود.

بار دیگر «توهو» پرچمدار تولید فیلم‌های ژاپنی تولید ۷ فیلم از ۱۰ فیلم پرفروش داخلی را برعهده داشت که شامل «سلطنت» با همکاری سونی هم می‌شد. تولید سه فیلم دیگر را «تویی» برعهده داشت.

در مجموع میزان بلیت‌های فروخته شده رشدی ۱۵ درصدی را تجربه کرد و ۱۹۵ میلیون قطعه بلیت فروخته شد. این امر با افزایش ظرفیت سالن‌های سینماها و افزایش شمار آنها از ۳۵۶۱ سالن سینما به ۳۵۸۳ سالن محقق شد. شمار فیلم‌های اکران شده نیز افزایش داشت و به ۱۲۷۸ عنوان فیلم رسید که ۶۸۹ فیلم ژاپنی و ۵۸۹ فیلم خارجی بودند.

در میان فیلم‌های خارجی «یخ زده ۲» بیشترین فروش را کرد و ۱۱۷ میلیون دلار فروخت. در میان ۱۰ فیلم پرفروش خارجی ۶ عنوان متعلق به دیزنی بود. «علاء‌الدین»، «داستان اسباب‌بازی ۴» و «شیر شاه» نیز در ردیف ۲ تا ۴ جای گرفتند.

در مجموع ۲۵ فیلم خارجی موفق شدند تا از فروش یک میلیون ین (۹.۱۵ میلیون دلار) عبور کنند. در مقایسه ۴۰ فیلم ژاپنی از این مرز عبور کردند.

منبع: مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد