برنامه‌های هنری در فضای مجازی ادامه می‌یابد

به گزارش فناوری فرهنگی، بهروز مرامی از اهالی هنر استان فارس دعوت کرد تا آثار هنری خود را در این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا، پس از هماهنگی و اخذ مجوزهای لازم در فضای مجازی منتشر کنند.

وی در ادامه، گفت: در این دوره سخت مبارزه با ویروس کرونا که اجرای برنامه‌های هنری در سالن‌ها تعطیل شده است، فعالیت‌های ویژه ای در حوزه هنر برای فضای مجازی، مرتبط با شرایط قرنطینه اجرا می‌شود.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس افزود: مسابقات فرهنگی هنری ویژه نوروز ۹۹ در بخش‌های کتاب‌خوانی، داستان نویسی، نقاشی کودکان، فتوفیلم و قطعات نمایشی برای عموم علاقه‌مندان استان فارس با همکاری ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس در جشنواره پیک نوروزی قاصدک برگزار می‌شود.

به گفته مرامی، با توجه به شرایط موجود و اینکه هموطنانمان جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا مجبورند در خانه باشند و ایام فراغت علاقه مندان می‌تواند با برنامه‌های محتوایی فرهنگی هنری پربار شود، لذا ما بر آن شدیم تا ضمن اجرای مسابقات متنوع فرهنگی و هنری سهمی در غنی سازی این ایام داشته باشیم و برنامه‌های در نظر گرفته شده ضمن اینکه مخاطبین را با استعدادهای خود در اجرا یا تولید محتوای هنری آشنا می‌کند، شرایطی در نظر گرفته شده است که بتوانند آثارشان را در قالب مسابقه با یکدیگر به رقابت بگذارند تا بتوانند استعدادهای خود را در بخش فرهنگ و هنر محکی بزنند.

معاون هنری سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس پیرامون چگونگی برگزاری مسابقات فرهنگی هنری، گفت: مسابقات کتاب‌خوانی و نقاشی کودکان با اعلام موضوع و کتاب‌های مورد نظر در فراخوان‌ها بطور معمول انجام می‌شود و مسابقات داستان نویسی، قطعات نمایشی و فتو فیلم با ارائه موضوعات و محتوای اولیه به شرکت کنندگان و تکمیل یا تولید اثر انجام می‌شود.

وی همچنین، گفت: این مسابقات به همراه برنامه‌های دیگر علمی فرهنگی هنری و آموزشی در قالب جشنواره پیک نوروزی قاصدک انجام می‌پذیرد که این جشنواره با سهولتی بالا در فضای مجازی جهت شرکت کنندگان توسط تیم قاصدک مدیا طراحی شده است که در بخش مسابقات فرهنگی هنری در پایان به آثار برگزیده جوایز نقدی تعلق خواهد گرفت. مسابقات فرهنگی هنری ویژه نوروز تا پایان فروردین ماه ۹۹ برگزار می‌شود و علاقه مندان می‌توانند با ارسال پیام در شبکه‌های اجتماعی به شماره ۰۹۳۶۴۹۹۷۸۶۰ لینک‌های مسابقات و شرایط شرکت در مسابقات را دریافت نمایند.

نمایشگاه مجازی سروناز؛ برای در خانه ماندن

وی همچنین از برپایی نمایشگاه کارت پستال‌های مجازی در نگارخانه سروناز شیراز خبر داد و گفت: نمایشگاه مجازی سروناز؛ برای در خانه ماندن با عنوان «فردا بهار است…» با فرا رسیدن سال نو و با هدف استمرار فعالیت‌های هنری در شرایط ویژه این روزها و تعطیلی اجباری مراکز هنری در نظر گرفته شده است.

مرامی ادامه داد: فردا بهار است (با نگاه به امیدی که هر یک از ما نسبت به فردا داریم.)، آرزوی ۹۹ (بزرگترین آرزوی من در سال ۹۹) و خودنگاره ۹۹ (من در سال ۹۹ چگونه ام) موضوع این نمایشگاه خواهد بود.

وی مهلت و نحوه ارسال آثار را برشمرد و گفت: تکنیک خلق آثار آزاد است و فایل تصویر آثار باید با فرمت jpeg و در ابعاد ۱۰۸۰×۱۰۸۰ پیکسل، تا ۱ اردیبهشت ماه ۹۹ به آدرس ایمیل @gmail.com۸۸Sarvenazgallery ارسال شوند؛ آثار منتخب، از ۵ اردیبهشت ماه در صفحه اینستاگرام گالری به نمایش در خواهند آمد.

برگزاری نشست‌های تخصصی مجازی

معاون هنری سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس ادامه داد: کمیته پژوهش انجمن موسیقی فارس نشست‌های تخصصی مجازی را در چهار آیتم از جمله جستاری پیرامون زبانشناسی موسیقی، موسیقی فیلم محدودیت‌ها و امکانات، آشنایی با آوازهای محلی شیرازی و آسیب شناسی گروه نوازی موسیقی ایران در حال برگزار دارد. جستاری پیرامون زبانشناسی موسیقی با رامین کشاورز سه شنبه ۱۲ فروردین؛ موسیقی فیلم محدودیت‌ها و امکانات با نادعلی شجاعی جمعه ۱۵ فروردین؛ آشنایی با آوازهای محلی شیرازی با دکتر مهران بردیده دوشنبه ۱۸ فروردین بوده و آسیب شناسی گروه نوازی موسیقی ایران نیز با کیوان فرزین جمعه ۲۲ فروردین اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: پخش زنده این نشست‌ها ساعت ۲۰ در اینستاگرام انجمن موسیقی فارس به نشانی farsmusic_association است.

مرامی گفت: مسابقه اینترنتی «دیده شویم» با شعار «در خانه می‌مانیم» برای سنین یک ماهه تا یک قرن با جوایز ویژه و متعدد است که علاقه مندان می‌توانند اثر گروهی یا فردی خود را در انواع قالب‌های سرگرم کننده مانند نمایش، موسیقی، دابسمش، استند آپ کمدی، تقلید، تقلید صدا و… صرفاً با موبایل ضبط و ارسال نمایند و شرکت کنندگان باید آثار خود را طبق جدول زمانبندی اعلام شده در پیام رسان واتساپ صرفاً به شماره ۰۹۳۳۰۳۹۵۷۱۳ بفرستند.

جشنواره بهونه؛ اولین دوره تولیدات آثار هنری در فضای مجازی

مرامی پیرامون برگزاری اینترنتی جشنواره بهونه هم گفت: این جشنواره با محوریت تقدیر از مدافعان سلامت، تقویت روحیه امید و نشاط با تاکید بر ضرورت گسترش تولید آثار هنری مبتنی بر تجربه، اندیشه، خلاقیت و نیز تشویق هنرمندان جوان و ایجاد انگیزه مضاعف برای فعالیت بعد از دوره بحران ویروس در استان فارس برگزار می‌شود و موضوع جشنواره آزاد بوده و در قالب تولید آثار نمایشی شامل مونولوگ، نمایشنامه خوانی، اجرای تئاترهای کوتاه، استند آپ کمدی، تولید آثار هنرهای تجسمی شامل تصویر سازی، نقاشی، کاریکاتور، ادبیات شامل شعر، داستان، نثر ادبی، خاطره، موسیقی شامل نوازندگی، خوانندگی، آهنگسازی و تصویرسازی بخش‌های کلیپ کوتاه، کلیپ با موبایل، لهجه زیبای شیرازی، انیمیشن، دوبله است.

معاون هنری سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس در پایان با دعوت مجدد از هنرمندان برای کسب مجوز و ارائه آثار هنری خود در فضای مجازی اعلام کرد: شرایط و مقررات این جشنواره نیز شامل، اطلاع رسانی و ثبت نام از طریق شماره تماس ۰۹۱۷۳۰۵۶۲۹۹ است و به کلیه کسانی که در جشنواره شرکت خواهند کرد، گواهی شرکت در جشنواره صادر خواهد شد و حداکثر مدت زمان آثار ۵ دقیقه می‌باشد و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

منبع:مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد