تاثیر کیفیت بر افزایش سرمایه‌گذاری و تولید نوشت افزار

به گزارش فناوری فرهنگی، موسی فزانیان، رئیس اتحادیه نوشت افزار و لوازم مهندسی  اظهار کرد: تولیدکنندگان داخلی صنف نوشت افزار و لوازم مهندسی در دهه 70 با توجه به حمایت های دولت، محصولات با کیفیت و با تنوع بالایی به بازار عرضه می کرد اما بعد از این دوره و کاهش حمایت های دولت و بهبود یافتن شرایط ارزی و واردات؛ بخش زیادی از این افراد به سراغ واردات تولیدات خارجی رفتند و بخش اندک باقی مانده تنها برای بقا در بازار این صنف کیفیت تولیدات خود را کاهش دادند.

وی ادامه داد: خوشبختانه طی یکی 2 ساله اخیر دولت با حمایت خود از تولیدکنندگان موجب شده تا فعالان این صنف دوباره دست به تولید نوشت افزار و لوازم تحریر بزنند. با توجه به اینکه تنوع در این صنف بسیار بالا است و اکثر مخاطبان محصولات این بخش کودکان هستند ، بخش زیادی از تولیدکنندگان سعی در افزایش تنوع و کیفیت تولیدات خود دارند.

این رئیس اتحادیه بیان کرد: عرضه محصول با کیفیت، با هزینه تولید اندک موجب ایجاد فضای رقابتی و جذب مشتری خواهد شد و تولیدکنندگان باید این رویه را در دستور کار خود قرار دهند.

عضو اتاق اصناف تهران تشریح کرد: با توجه به اینکه بخش زیادی از کاغذ موجود در بازار، وارد می شود و از طرفی هم قیمت جهانی کاغذ دستخوش تغییر قرار گرفته و بالا رفته است؛ پیش بینی می شود که قیمت کاغذ طی ماه آینده در کشور افزایش یابد.

رئیس اتحادیه نوشت افزار و لوازم مهندسی در پایان گفت: هم اکنون اکثر کارخانه های لوازم تحریر چندین واحد تولید به کارخانه خود اضافه کرده اند که اگر حمایت دولت، پایدار و هدفمند باشد موجب می شود تا تولیدات داخلی علاوه بر بازار داخل در خارج از کشور هم حضور داشته باشند.

منبع: نسیم آنلاین

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد