تشکیل نهاد ملی امنیت اطلاعات و تحول دیجیتال در هند

به گزارش فناوری فرهنگی، رگولاتوری کشور هند پیش ­بینی کرده است مسائل مرتبط با افزایش امنیت اطلاعات مشترکین و حفاظت از حریم خصوصی در دوران پساکرونا افزایش خواهد یافت. با شیوع ویروس کرونا، امنیت فضای سایبر به عنوان یکی از مسائل اصلی امنیت شرکت­ ها مطرح شد و بازار سایبری مورد حملات شدید اطلاعاتی و امنیتی قرار گرفت.

کرونا فرصت تمرکز بر بهبود تحول دیجیتال

دولت هند در این دوران به افزایش تعاملات و مشارکت میان صنایع مختلف از قبیل آموزش، سلامت و … پرداخت و از این بیماری به عنوان فرصتی برای تمرکز بر بهبود تحول دیجیتال استفاده کرده است . در این راستا و برای بهبود نسل رگولاتوری و مشارکت بین بخش ­های مختلف، دولت هند شروع به مشارکت با نهاد امنیت اطلاعات هند کرده تا نهادی ملی با عنوان DSCI تاسیس کنند که به کمک آن بتوانند  نوآوری را در کشور افزایش داده و از حریم خصوصی مشترکین نیز محافظت کنند.

نهاد ملی DSCI گامی بسوی تحول دیجیتال

دولت هند اعلام کرده است که اگرچه این تلاش­ ها برای پیشگیری و افزایش امنیت اطلاعات در زمان کرونا می­ باشد اما تشکیل این نهاد گامی به سوی تحول دیجیتال و ارتقای نسل رگولاتوری است.

سرمایه گذاری در استارتاپ ها و نوآوری اصول ارتقای نسل رگولاتوری

همچنین سرمایه ­گذاری و نوآوری در استارتاپ­ ها که از اصول ارتقای نسل رگولاتوری است در دستورکار این نهاد قرار گرفته است. درنظر گرفتن امنیت فضای سایبر در هوش مصنوعی، سرویس ­های ابری و سایر تکنولوژی ­های مدنظر این نهاد بوده و به همین دلیل باید به سرمایه­ گذاری و نوآوری آن­ها به عنوان اصول اولیه تحول دیجیتال دقت شود.

تلاش صنایع مختلف در هند برای بهبود امنیت فضای سایبری

در این راستا، صنعت پولی و مالی هند، بیمه، دولت و IT در تلاش هستند تا با مشارکت با یکدیگر و از طریق این نهاد بتوانند مخارج لازم برای افزایش سطح رگولاتوری را فراهم کرده و از این طریق امنیت فضای سایبر را بهبود ببخشند که با این روش هم به تحول دیجیتال رسیده و هم سطح رگولاتوری خود را در این راستا افزایش دهند.

منبع:دیجیتال ویک

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد