ستاری در کردستان: پیشینه کارآفرینی در منطقه به ارتقای توسعه اقتصاد دانش بنیان کمک میکند

به گزارش فناوری فرهنگی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و هیئت همراه برای بازدید از چند طرح  و افتتاح پروژه‌های دانش بنیان تولیدی، دقایقی پیش وارد کردستان شد.

وی با بیان اینکه پیرو سفر قبلی به کردستان پیگیر توسعه اقتصاد دانش بنیان در این استان هستم افزود: کردستان پارک فناوری نسبتا موفقی دارد و باید زیرساخت‌های آن تقویت شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه صنایع خلاق می‌تواند منجر به توسعه اقتصادی استان شود، گفت: نیروی انسانی خوب و خلاق در کردستان و پیشینه کارآفرینی در این منطقه به ارتقای توسعه اقتصاد دانش بنیان کمک خواهد کرد.

در این سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور پس از ورود به سنندج  از پارک علم و فناوری و دفتر خدمات شهر هوشمند این شهر بازدید می‌کند.

همچنین رونمایی از تولید افزودنی‌های شیمیایی و پلیمری، افتتاح مرکز شتابدهی صنایع خلاق، مرکز شتاب‌دهی ژین و مرکز گیم و انیمیشن مریوان به صورت مجازی و حضور در آئین آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری، از دیگر برنامه‌های این مقام مسئول در سنندج است.

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سفر یک روزه خود به کردستان ساختمان جدید مرکز رشد دانشگاه کردستان را افتتاح و از پیشرفت شتابدهنده ژوری مانگ، شرکت دانش بنیان آتیلا ارتوپد، محصولات فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی کردستان بازدید به عمل می‌‌آورد.

گفتنی است در پایان این سفر یک روزه دکتر ستاری با نماینده ولی فقیه و امام جمعه سنندج دیدار و جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید با حضور وی و مدیران ارشد استان در استانداری کردستان برگزار خواهد شد.

منبع:فارس

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد