سوچن عضو شورای جهانی صنایع دستی شد

به گزارش فناوری فرهنگی، گروه سوچن که یک مجموعه کارآفرینی اجتماعی در حوزه صنایع دستی است و در سیستان و بلوچستان فعالیت می کند عضو شورای جهانی صنایع دستی شد.
مینا شیرانی موسس گروه سوچن با اعلام این خبر گفت : ظهر امروز ایمیلی از خانم غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی دریافت کردیم که در آن اعلام شده پرونده گروه سوچن در ششمین اجلاس هیئت رئیسه شورا که شهریور ماه در ازبکستان برگزار شده بررسی و عضویت ما در شورای جهانی صنایع دستی و همچنین شورای منطقه آسیا و اقیانوسیه پذیرفته شده است.
وی افزود سوچن تنها گروه ایرانی بوده که پرونده اش در این اجلاس تایید شده اشت.
شورای جهانی صنایع دستی سازمانی غیرانتفاعی و زیر مجموعه یونسکو است که با هدف ارتقای جایگاه صنایع دستی بنیان نهاده شد. شورای جهانی صنایع دستی در تاریخ دوازده ژوئن ۱۹۶۴ توسط آیلین آزبورن وب در نیویورک با هدف ارتقای جایگاه صنایع دستی، تقویت ارتباط میان هنرمندان صنایع دستی سراسر جهان، تشویق، یاری رسانی و ارائه مشاوره به آنان در حوزه شیوه‌های درآمدزایی، کاربردی و به روز کردن صنایع دستی در عین حفظ میراث گذشتگان و استفاده از فناوری‌های مدرن در راستای دستیابی به بازارهای جدید، بنیان نهاده شد.
با راه‌اندازی شورای جهانی، صنایع دستی و سنتی به صورت بخشی از حیات فرهنگی و اقتصادی ملت‌ها، مورد توجه قرار گرفت. این شورا در ابتدا با شمار محدودی از اعضا کار خود را آغاز کرد، اما هم‌اکنون، ۹۰ کشور جهان را تحت پوشش دارد و دبیرخانه آن در شهر آمستردام کشور هلند قرار دارد. کشور ایران، از سال ۱۳۴۷ شمسی از طریق سازمان صنایع دستی کشور به عضویت این شورا درآمد و در مجمع آسیا و اقیانوسیه آن، مشغول به فعالیت شد.

منبع:برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد