سینما می تواند به گردشگری کمک کند

به گزارش فناوری فرهنگی،  8 مهرماه اختتامیه جشنواره فیلم‌های مستند با موضوع تهران توسط ستاد گردشگری شهرداری تهران و با همکاری موزه سینما در سالن فردوس برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موزه سینما، در ابتدای این مراسم  مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری ضمن خیر مقدم به میهمانان و خانواده مرحوم حمید سهیلی،گفت:گردشگری یک صنعت فرابخشی است و بخش‌های مختلفی درگیر موضوع گردشگری هستند . طبیعتاً سینما به عنوان یک هنر پیشرو و پیشگام می‌تواند در معرفی جاذبه‌های گردشگری و ایجاد تعلق خاطر شهروندان به اماکن تاریخی و فرهنگی گردشگری بسیار موثر باشد.

وی با اشاره به موضوع گردشگری ادامه داد: برگزاری جشنواره‌های مختلف از جمله فیلم در این حوزه مطرح می‌شود و باید در نظر داشته باشیم که هنر سینما به عنوان ابزار قوی میتواند تسهیل کننده ارتباط میان ملت‌ها موثر باشد همانطور که امروزه ونیز، کن و برلین با جشنواره‌های فیلم شناخته میشوند.

هادی آفریده کارگردان فیلم های مستند «صف سلام» و «چنارستان» نیز گفت: سینمای مستند به عنوان یک ابزار فرهنگی بسیار قدرتمند و کارآمد است و میتواند معرف جاذبههای گردشگری تاریخی و فرهنگی باشد.

وی در ادامه افزود: سیاستگذاریهای شهرداری تهران به عنوان یک نهاد اجتماعی گسترده که امکانات بسیاری در اختیار دارد میتواند در تولیدات سینمای مستند درباره تهران، بسیار موثر باشد.

در ادامه این مراسم محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به بخشی از برنامههای حوزه گردشگری در دوران معاصر کشور و بیان ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی کلانشهر تهران و تبدیل تهران از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تاکید کرد.

وی با اشاره بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت فاخر، وزین و تاثیر گذار هنر هفتم، گفت: تعامل سینما با مدیرت شهری کلانشهر تهران برای بیان تصویری ظرفیت‌ها و جاذبه های متنوع تهران با هدف معرفی این کلانشهر به عنوان مقصد گردشگری ضروری است.

حق شناس با بیان اینکه تهران ظرفیت قابل توجهی در جذب گردشگر دارد، افزود: ظرفیت‌ها زمانی به درستی دیده می شود که مانند دیگر شهرهای کشورمان شیراز و اصفهان که جایگاه درستی را در زمینه گردشگری کسب کرده اند، بتوانیم تصویر درستی از تهران با کمک و همراهی هنر سینما روایت کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی با اشاره به اینکه در سال های گذشته تهران به عنوان معبر گردشگری برای گردشگران بوده است، گفت: باید تلاش کنیم که شهر تهران را از منظر فرهنگی و اجتماعی به جایگاه درستی برسانیم و به یک مقصد گردشگری تبدیل کنیم .

در پایان مراسم از زنده یاد حمید سهیلی با حضور خانواده ایشان  و کارگردانان فیلم‌ها  تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم افرادی همچون: محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران، مجتبی توسلی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک ، مهران عباسی مدیرعامل موزه سینما ، جعفر صانعی مقدم، فرهاد ورهرام، بابک بهداد، هادی آفریده، محسن استادعلی، شهرام میراب اقدم، مهرداد زاهدیان و …حضور داشتند.

منبع: ایسنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد