فروش تیک تاک به مایکروسافت منتفی شد/ اورکل شریک تیک تاک شد

به گزارش فناوری فرهنگی،  به نقل از رویترز، مایکروسافت اعلام کرد بایت دنس سرویس تیک تاک در آمریکا را به این شرکت نمی فروشد.

این شرکت آمریکایی در بیانیه ای اعلام کرد: ما اطمینان داریم پیشنهاد ما برای کاربران تیک تاک مناسب است و همزمان از امنیت ملی نیز محافظت می کنیم.

اما اندکی پس از انتشار این خبر منابع آگاه به رویترز خبر دادند بایت دنس تصمیمی برای فروش سرویس های تیک تاک در آمریکا ندارد. در عوض با شرکت اورکل شریک می شود تا به این ترتیب تحریم های آمریکا را دور بزند.

به گفته این منابع آگاه، طبق قرارداد پیشنهادی، اورکل شریک فناوری بایت دنس خواهد بود و مدیریت اطلاعات کاربران آمریکایی این پلتفرم را برعهده می گیرد. همچنین اورکل مشغول مذاکره برای سهیم شدن در سرویس های تیک تاک در آمریکا است.

ماه گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دستور فروش سرویس های تیک تاک در این کشور را صادر و همزمان تهدید کرد این اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئوهای کوتاه را ممنوع می کند. پس از آن، بایت دنس مذاکراتی را برای فروش سرویس های آمریکا به مایکروسافت یا اورکل آغاز کرد.

اما فرایند فروش به دلیل تصویب قوانین جدید صادرات فناوری چین به تعویق افتاده بود همچنین چند روز منابعی آگاه فاش کردند دولت چین ترجیح می دهد به جای فروش سرویس های تیک تاک به آمریکا، شاهد تعطیلی این اپلیکیشن باشد.

مقامات آمریکایی ادعا می کنند ممکن است اطلاعات کاربران این شبکه اجتماعی در اختیار دولت چین قرار داده شود و به همین دلیل تهدیدی برای امنیت ملی به شمار می رود.تیک تاک که حدود ۱۰۰ میلیون کاربر در آمریکا دارد نیز این اتهامات را رد کرده است.

منبع:مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد