کاربرد بستر آموزشی مبتنی‌ بر بلاک‌چین در بحران کرونا

به گزارش فناوری فرهنگی، به نقل از گروه علوم و فناوری‌های نوین پژوهشگاه فضای مجازی، شرکت سوئیسی ODEM به عنوان ارائه کننده فناوری آموزش مبتنی‌ بر بلاک‌چین، اعلام کرد که بستر آموزشی خود را در زمان تعطیلی‌های ناشی از شیوع کرونا در اختیار مدارس و دانشگاه‌ها قرار می‌دهد.

این شرکت پیشنهاد داد مدارس و دانشگاه‌ها برای ادامه روند آموزش افراد تا زمان بازگشایی محیط‌های تحصیلی از بستر یادگیری یکپارچه آنلاین به صورت رایگان استفاده کنند.

با استفاده از بستر بلاک‌چین ODEM، می‌توان فعالیت‌های دانش‌آموزان را تا مادامی که به مدارس بازگردند، از راه دور پیگیری کرد. به گفته مدیران این شرکت، مؤسسات آموزشی قادر خواهند بود فعالیت‌های ثبت شده روی بلاک‌چین را پیگیری کنند و حتی آن‌ها را روی سیستم‌های اعتبارسنجی قدیمی خود قرار دهند.

در حال حاضر، کشورهایی مثل ایتالیا، انگلیس، آلمان و مصر، خواهان قراردادن تعدادی از دوره‌های خود بر بستر بلاک‌چین ODEM هستند.

در این میان، دانشگاه‌های آمریکایی نیز ۵۰۰ دوره از دوره‌های خود را روی بستر بلاک‌چین ODEM قرارداده‌اند.

به گفته مایکل متیوز، معاون فناوری و نوآوری در دانشگاه اورال روبرتز، این دانشگاه برای آزمایش و بررسی اهداف این بستر آموزشی، از تعدادی از فروشندگان بلاک‌چین استفاده کرده است.

متیوز افزود: دلیل استفاده از این بستر سهولت ادغام و هماهنگ‌سازی آن با سیستم آموزشی موجود است.

منبع: مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد