«گرگم و گله می‌برم» از آلمانی‌ها کبوتر طلایی گرفت

به گزارش فناوری فرهنگی، به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جایزه کبوتر طلائی جشنواره لایپزیگ آلمان مورد تائید نود و دومین آکادمی اسکار است که به همراه جایزه نقدی ۵هزار یورویی بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه انیمیشن به پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» تعلق گرفت.

پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» اثر امیرهوشنگ معین یک انیمیشن دیجیتالی است که در آن کودکان، داستان آشنای گرگ و بزغاله‌ها را در مدرسه به شکل نمایشِ عروسکی به اجرا در می‌آورند. و بزِ مادر در فراغ بزغاله‌هایش و گرگِ خشمگین در تنهایی‌اش، با هم رودررو می‌شوند و مثل همیشه گرگ شکست می‌خورد.

این اثر سینمایی تاکنون در جشنواره‌ها و رویدادهای داخلی و خارجی زیادی شرکت و جوایزی نیز دریافت کرده است که جایزه نیوفیس از بیست‌ودومین جشنواره «مدیا آرت» ژاپن، جایزه بهترین فیلم کودکان از جشنواره «گلدن کوکر» بلغارستان، جایزه بهترین انیمیشن کوتاه از جشنواره فیلم تریپولی لبنان، جایزه‌ی بهترین فیلم بخش رویاهای کودکانه جشنواره فیلم‌های انیمیشن «اینسومنیا» روسیه و جایزه بزرگ جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن پاریس از جمله موفقیت‌های این اثر پویانمایی است.

مستند کوتاه «آشو» به کارگردانی جعفر نجفی نیز از جشنواره لایپزیک آلمان تقدیرنامه گرفت

منبع:فارس

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد