امنیت در فضای سایبری با رعایت پدافند غیر عامل محقق می شود

به گزارش فناوری فرهنگی، رئیس پلیس فتای استان سمنان با اشاره به آغاز هفته پدافند غیرعامل و ضرورت اعمال آن در جامعه، گفت: امنیت در فضای سایبری با رعایت پدافند غیر عامل در کشور محقق می شود.

 به نقل از روابط عمومی پدافند غیرعامل استانداری سمنان، سرهنگ سید علی میراحمدی در جلسه شورای پدافند غیرعامل به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه امروز در جنگ نرم قرار داریم و دشمن می کوشد تا از طریق دنیای الکترونیک بر ما سیطره یابد، ابراز داشت: فضای مجازی دنیای حساس و پیچیده ای است که اطلاعات در کسری از ثانیه به آن‌طرف مرزها مخابره می شود لذا باید در برابر تهدیدات دشمن در جنگ سایبری کاملا هوشیارانه عمل کرد.

وی افزود: پدافند غیرعامل با رویکرد امنیتی می کوشد تا با مهار شبکه‌های غیر اخلاقی در فضای مجازی محیط امنی را برای نسل جدید که بیشتر با مصادیق تکنولوژی سروکار دارند فراهم کند چراکه اینترنت علاوه بر فواید اگر در مسیر نا آگاهی قرار گیرد می تواند باعث بروز مشکلات اجتماعی بسیاری در جامعه شود.

رئیس پلیس فتا استان سمنان با بیان اینکه رعایت نکردن نکات ایمنی می‌تواند زمینه بروز حملات سایبری را افزایش دهد، ابراز داشت: دشمن در پشت مرزها می کوشد تا با ایجاد تهاجم فرهنگی و شستشوی مغزها جوانان را از مسیر درست به راه غلط رهنمود کنند لذا پدافند غیرعامل با همکاری پلیس فتا این عوامل را به سرعت شناسایی و توطئه‌های دشمن را نقش برآب می کنند.

میراحمدی با بیان اینکه ارسال سرور به داده کنترل شده خارج کشور از اهداف حملات سایبری است، تصریح کرد: در مواجه با دنیای تکنولوژی باید هوشیارانه و مقتدرانه عمل کرد و توجه داشت تصویربرداری از کاربران مانیتور و فعال سازی بلندگو در سطح سامانه امروز از مصادیق حملات سایبری محسوب می شود و پدافند غیرعامل همواره می کوشد تا با نفوذ در این شبکه گسترده اقدامات دشمن را خنثی کند.

وی با یادآوری اینکه دوم تا هشتم آبان ماه هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است، افزود: پلیس فتا می کوشد در سایه پدافند غیرعامل امنیت را در دنیای دیجیتال و اینترنت فراهم کند تا جامعه را در مواجه با دنیای پیچیده کاملا از مصادیق خطرهای احتمالی و نابه هنجاری‌های اجتماعی مصون نگه دارد.

منبع: مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد