۷۰ درصد از ترافیک اینترنت موبایل به ویدئو اختصاص می یابد

به گزارش فناوری فرهنگی،پیش بینی ها حاکی از آن است که تا سال ۲۰۲۱ بیش از ۷۰ درصد از کل ترافیک داده که به صورت بی سیم رد و بدل می شود مربوط به فایل های ویدئویی باشد.

 به نقل از یو اس ای تودی، کریس کاکس مدیر امور محصولات فیس بوک با حضور در کنفرانس روزنامه نگاری WSJD ضمن اعلام این مطلب افزود: بسیاری از فعالیت های کاربران گوشی ها و تبلت ها و دیگر وسایل الکترونیک قابل حمل در قالب ارسال ویدئو انجام خواهد شد که از آن جمله می توان به گپ زدن های زنده ویدئویی و انتقال از پیام رسان های متنی به پیام رسان های صوتی و ویدئویی اشاره کرد.

تعداد افرادی که تا ۵ سال دیگر مشتری خدمات ویدئویی اینترنتی خواهند شد حدود ۱.۷۱ میلیارد نفر برآورد شده است و از همین رو بسیاری از شرکت های فناوری درصدد راه اندازی خدماتی به منظور رفع همین نیاز هستند. ارائه خدمات پخش زنده ویدئویی در دستور کار اینستاگرام، فیس بوک و غیره قرار گرفته و برنامه های جانبی متناسب هم به همین منظور در دسترس قرار خواهد گرفت.

کارشناسان معتقدند طی سال های آینده با ارتقای سرعت و پهنای باند دسترسی به اینترنت نه تنها اقبال به ارتباطات ویدئویی بی سیم افزایش می یابد، بلکه کیفیت تصاویر رد و بدل شده نیز بسیار بهتر خواهد شد و شاید در آینده نه چندان دور کیفیت این تصاویر برای عموم مردم در حد کیفیت تصاویر حرفه ای تلویزیونی ارتقا یابد.

منبع: مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد