تصمیم جنجالی جوایز گلدن گلوب در حذف یک انیمیشن

به گزارش فناوری فرهنگی، جوایز سینمایی «گلدن گلوب»، انیمیشن تحسین‌شده «برج» را فاقد شرایط لازم برای حضور در این رویداد سینمایی اعلام کرد.

به نقل از هالیوود ریپورتر، انیمیشن «برج» به کارگردانی «کیت مایتلند» که با تلفیق ژانر انیمیشن و مستند به روایت داستان تیراندازی در دانشگاه تگزاس آمریکا در سال ۱۹۶۶ پرداخته است، از سوی انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که برگزارکننده جوایز گلدن گلوب است، دارای شرایط لازم برای حضور در شاخه بهترین انیمیشن شناخته نشد و این امر با اعتراض سازندگان این فیلم رو به رو شده است.

مسئول امور تبلیغاتی انیمیشن «برج» پیشنهاد داده که این فیلم یک نمایش دیگر برای اعضای انجمن مطبوعات خارجی هالیوود داشته باشد اما «شانتال دیناج» رئیس این نهاد سینمایی ضمن ابراز تشکر از ارائه این پیشنهاد اعلام کرده که این جوایز سینمایی شاخه بهترین مستند ندارد و بنابراین این فیلم رد شده است.

«کیت مایتلند» کارگردان انیمیشن «برج» در واکنش به این تصمیم گفته که ما خواستار حضور این فیلم در بخش بهترین انیمیشن بوده‌ایم، ضمن این که در کتابچه قوانین جوایز گلدن گلوب نیز موردی درباره عدم پذیرش انیمیشن‌های مستند در شاخه بهترین انیمشن بلند نیامده است.

«لوئیس بلک» تهیه کننده انیمیشن «برج» نیز عنوان کرد: احترام زیادی برای انجمن مطبوعات خارجی هالیوود قائل هستم اما شنیدن این خبر که انیمیشن «برج» در شاخه بهترین انیمیشن جوایز گلدن گلوب در نظر گرفته نمی‌شود، بسیار دلسردکننده است و امیدوارم آنها در رویکردشان به این فیلم بازنگری کنند.

طبق اعلام پیشین ، آخرین مهلت ارسال آثار در بخشی سینمایی و تلویزیونی جوایز گلدن گلوب، روز 31 اکتبر 2016 (9 آبان) خواهد بود و تمامی فیلم‌های متقاضی حضور در جوایز گلدن گلوب نهایتا تا تاریخ هفتم دسامبر 2016 فرصت اکران عمومی دارند و نامزدهای هفتادوچهارمین دوره جوایز سینمایی گلدن گلوب روز 12 دسامبر 2016 اعلام خواهد شد.

اعضای انجمن مطبوعات خارجی هالیوود در تلاش هستند، تغییراتی را در قوانین این رویداد سینمایی بویژه در تعریف شاخه‌های گوناگون ارائه ایجاد کنند تا به عنوان مثال همچون سال گذشته دسته‌بندی عجیب فیلم «مریخی» در بخش بهترین فیلم کمدی موزیکال دوباره روی ندهد، البته تصویب این تغییرات جدید مستلزم موافقت حداقل دو سوم از اعضای این نهاد سینمایی است و قرار است این تصمیمات جدید در این ماه اعلام شود.

مراسم هفتادوچهارمین مراسم سالانه اعطای جوایز سینمایی گلدن گلوب روز 8 ژانویه 2017 (19 دی ماه) در لس‌آنجلس برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد