نشست مشترک ایران و کره در زمینه فناوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق برگزار می شود

به گزارش فناوری فرهنگی، پیرو دیداری که اردیبهشت‌ماه 95 میان معاون علمی و فناوری رییس جمهور و وزیر امور خارجه کره جنوبی صورت گرفت، تفاهم‌نامه همکاری در حوزه فناوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری کره جنوبی امضا شد.
در همین راستا مهرماه سال جاری معاون وزیر فرهنگ، ورزش و گردشگری کره جنوبی در دیداری با دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی، جلسه‌ای برای اجرایی سازی این تفاهم‌نامه برگزار کردند. از جمله نتایج این جلسه می‌توان به برگزاری همایش مشترک ایران و کره جنوبی در زمینه فناوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق اشاره کرد.
هدف از برگزاری این همایش اجرایی سازی بندهای تفاهم‌نامه ایران و کره جنوبی است که از زمینه‌های همکاری تفاهم‌نامه مذکور می‌توان به برگزاری جلسات مشاوره‌های بازرگانی در سطح بنگاه‌ها و مشارکت در بازارها به‌منظور تسهیل فعالیت‌های بازرگانی بین طرف‌ها، ترغیب شرکت‌های خطرپذیر و راه‌اندازی فعالیت‌ها در حوزه فرهنگ و صنایع خلاق، شرکت در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها به‌منظور گسترش تبادلات در صنایع نشر و انتشار دانش و تجربیات و سایر همکاری‌ها و  تبادلات در حوزه‌های فناوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق اشاره کرد.
طبق برنامه‌ریزی‌ها این همایش سالیانه خواهد بود و هر سال در یکی از دو کشور ایران و کره برگزار می‌شود که نخستین دوره آن 22 آذرماه در ایران و همایش بعدی، سال آینده در کره جنوبی برگزار خواهد شد. مخاطبین این همایش نیز مقامات دولتی و دانشگاهی ایران و کره جنوبی و همچنین شرکت‌های خصوصی منتخب هستند.
در این همایش سه پنل تخصصی با موضوعات بازی‌های رایانه‌ای، پویانمایی و محتوای دیجیتال برگزار می‌شود که طی آن به معرفی فعالیتهای طرفین در حوزه های مذکور و معرفی نهادها و شرکتهای مهم و تاثیرگذار در این حوزه ها پرداخته می شود.  پس از آن در نشست‌های B2B  نحوه فعالیت‌های تجاری مشترک میان شرکتهای منتخب و اصلی در حوزه های مذکور بررسی و شرکتها با یکدیگر به تعامل می پردازند.
همایش مشترک میان ایران و کره جنوبی با محوریت فناوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق، توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 22 آذرماه 95 در مرکز همایشهای بین المللی رایزن در نیاوران برگزار می‌شود.

کانال-1-300x74

 

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد