۱۰ ابرقهرمان کمتر شناخته شده‌ی دنیای مارول

به گزارش فناوری فرهنگی، در این مقاله به معرفی ۱۰ ابرقهرمان دنیای پی‌نمای مارول می‌پردازیم که کمتر شناخته شده‌اند، اما می‌توان از آن‌ها فیلم‌های پرفروش و محبوب ساخت.

کمپانی مارول پیش از احداث مارول استودیو و ساخت فیلم‌های شخصیت‌های خود، به علت مشکلات مالی که در اواخر دهه‌ی ۹۰ میلادی به آن دچار شده بود، مجبور شد حق ساخت فیلم‌های برخی از ابرقهرمان‌ها و مجموعه‌های محبوب دنیای پی‌نمای خود را به فروش برساند. مرد آهنی[۱] در دهه‌ی ۹۰ میلادی شخصیت محبوبی نبود و حتی انتشار پی‌نماهای این شخصیت تا مرز کنسل شدن پیش رفت، اما این شخصیت در دنیای سینمایی مارول تبدیل به شخصیت بسیار محبوبی شد. فیلم مرد آهنی توانست در سال ۲۰۰۸ بیش از ۶۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کند. پس از موفقیت این فیلم، مارول ساخت و تولید فیلم‌های دیگر شخصیت‌های خود از جمله کاپیتان آمریکا[۲] و ثور[۳] را آغاز کرد. مارول در نهایت در سال ۲۰۱۲ فیلم بسیار موفق انتقام‌جویان[۴] را تولید و منتشر کرد.

موفقیت این فیلم‌ها باعث شد مارول ساخت فیلم نگهبانان کهکشان[۵] را نیز تأیید کند. تا پیش از انتشار این فیلم، کمتر کسی نام گروه نگهبانان کهکشان را شنیده بود. هرچند این مجموعه دارای پی‌نماهای پرفروشی نیز بوده است، اما محبوبیت این مجموعه هیچگاه با دیگر مجموعه‌های محبوب مارول مانند انتقام‌جویان، مردان ایکس[۶] و چهار شگفت‌انگیز[۷] قابل مقایسه نبوده است. با این حال، فیلم نگهبانان کهکشان توانست ۷۷۴ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کند. مارول ثابت کرده است که یک فرمول برای رسیدن به موفقیت در اختیار دارد و حتی با شخصیت‌های درجه دومی مانند مرد مورچه‌ای[۸] نیز توانسته است موفقیت مشابه‌ای را به دست آورد.

با این حال، هنوز شخصیت‌های بسیاری در دنیای پی‌نماهای مارول وجود دارند که پتانسیل بسیاری برای ساختن فیلم براساس آن‌ها وجود دارد، اما نسبت به بیشتر شخصیت‌های مارول و دنیای پی‌نما کمتر شناخته شده‌اند. در این مقاله با ۱۰ شخصیت و گروه دنیای پی‌نماهای مارول که می‌توان از آن‌ها فیلم‌های پرفروش ساخت، اما در خارج از دنیای پی‌نما چندان شناخته شده نیستند، بیشتر آشنا می‌شویم:

۱۰- آدام وارلاک[۹]

2

آدام وارلاک در ابتدا با نام هیم در دنیای پی‌نماهای مارول شناخته می‌شد، این شخصیت توسط استن لی و جک کربی خلق و اولین بار در پی‌نمای چهار شگفت‌انگیز در اکتبر سال ۱۹۶۷ معرفی شد. وارلاک توسط گروهی به نام The Enclave خلق و ساخته شد. او پس از آن که خالقان خود را انکار کرده و مبارزه‌ای که با ثور انجام می‌دهد، تصمیم می‌گیرد که به فضا سفر کند. در پی‌نمای این اثر، وارلاک با گامورا و تانوس برای مبازره با ماگوس و امپراطوری‌اش متحد می‌شود. وارلاک در پی‌نمای دستکش بی‌نهایت[۱۰] و دو مجموعه‌ی بعدی آن، بر علیه تانوس با انتقام‌جویان متحد شد. همچنین وارلاک توانایی استفاده از دستکش بی‌نهایت را نیز دارد.

وارلاک پتانسیل زیادی دارد که از آن فیلم مستقل ساخته شود و می‌تواند به راحتی گیشه‌ها را تصاحب کند. تاکنون دو بار به حضور وارلاک در دنیای سینمایی مارول اشاره شده است. اولین بار در پایان فیلم ثور: جهان تاریک[۱۱] پیله‌ی این شخصیت را در مجموعه‌ی کالکتور مشاهده کردیم. پس از آن در پایان فیلم نگهبانان کهکشان مشاهده کردیم که پیله‌ی وارلاک باز شده و او در پیله‌ی خود حضور ندارد.

۹- جنگجویان جدید[۱۲]

3

جنگجویان جدید از ابرقهرمانان نوجوان و جوان تشکیل شده است. بیشتر شخصیت‌های این گروه را میتونت‌های جدید و تازه وارد مجموعه‌ی ایکس‌من و انتقام‌جویان تشکیل داده‌اند. این گروه توسط نایت تراشر تشکیل شده تا با جرم و جنایت مبارزه کنند. طی سال‌های اخیر بارها اعضای این گروه تغییر کرده است، اما ماهیت مبارزه و مأموریت آن‌ها بدون تغییر باقی مانده است. در پی‌نمای آن گروه جنگجویان جدید باعث اتفاقات جنگ داخلی[۱۳] شده است که باعث افزایش پتانسیل ساخت فیلم براساس این مجموعه می‌شود. تعدادی از اعضای این گروه تصمیم می‌گیرند برای این‌که مشهور شوند، از دستگیری شخصیت‌های شرور فیلم بگیرند و منتشر کنند.

آن‌ها در شهر استمفورد با گروهی از این افراد شرور درگیر می‌شوند که در نهایت شخصیت نیترو که قدرت انفجاری داشت، خود را منفجر می‌کند و باعث می‌شود ۶۱۲ نفر از اهالی شهر استمفورد جان خود را از دست بدهند. اتفاقات استمفورد در نهایت باعث جنگ داخلی در پی‌نمای مارول شد. با این حال، از این گروه در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی استفاده نشد، هرچند ممکن است شاهد استفاده از آنها در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول باشیم. هرچند گفته می‌شود مارول در نظر دارد یک سریال تلویزیونی براساس مجموعه‌ی جنگ‌جویان جدید تولید و منتشر کند.

۸- موربیوس[۱۴]

4

پس از انتشار فیلم گرگ و میش[۱۵]، بسیاری از علاقه‌مندان سینما نسبت به فیلم‌های خون‌آشامی دلسرد شدند. با این حال، شاید موربیوس خون‌آشام بتواند دوباره این ژانر را زنده کند. موربیوس یک ضدقهرمان در دنیای پی‌نماهای مارول است. او یک انسان عادی و فانی است که از یک بیماری نادر رنج می‌برد و برای ادامه حیات و زندگی خود باید خون مصرف کند. طبق آزمایش‌های علمی او متوجه می‌شود تقریبا به یک خون آشام تبدیل شده و به نور خورشید نیز حساس است. ظاهر او به تدریج تغییر می‌کند و چهره‌ی زشت و زننده‌ای پیدا می‌کند.

فیلم موربیوس می‌تواند خون تازه‌ای به رگ‌های دنیای سینمایی مارول باشد. این فیلم می‌تواند ترکیبی از احساس پاپ کورنی فیلم مردآهنی و تاریکی سریال بی‌باک[۱۶] باشد و همچنین می‌تواند با چاشنی ترس و وحشت، جذابیت خود را افزایش دهد.

۷- شنل و خنجر[۱۷]

5

تای جانسون (شنل) و تندی بوون (خنجر) دو نوجوان فراری هستند که در شهر نیویورک یکدیگر را ملاقات می‌کنند. این دو توسط گروه‌های خلافکاری دستگیر می‌شوند و بر روی آن‌ها هروئین مصنوعی جدیدی امتحان می‌شود که باعث ایجاد قدرت در این دو نوجوان می‌شود. قدرت‌های تای و تندی شامل دورنوردی، لمس‌ناپذیری، متصل شدن به «بعد نیروی تاریک» (شنل) و ایجاد «خنجر» از نور، پاکسازی اعتیاد از مردم، بهبود دادن به کمک خنجرهای نوری (خنجر) می‌شود.

پس از آن شنل و خنجر به مبارزه با گروه‌هایی که با مواد مخدر سروکار دارند، می‌پردازند. شنل و خنجر نیاز به جلوه‌های ویژه پر هزینه دارد و حتی اگر مارول نخواهد فیلم سینمایی‌ای براساس آن بسازد، شاید نت فلیکس مکان خوبی برای پخش سریال آن باشد، اما سریال شنل و خنجر در حال حاضر در دست ساخت است و قرار است از شبکه فری‌فورم پخش شود.

۶- آلفا فلایت[۱۸]

6

آلفا فلایت یکی از پی‌نما‌هایی است که توسط بخش کانادایی مارول نوشته و اولین بار در سال ۱۹۷۹ منتشر شده است. از این گروه بیشتر به عنوان انتقام‌جویان کانادایی نام برده می‌شود. این گروه برای وزرات اچ که زیر شاخه‌ی دولت کانادا است، کار می‌کنند. رهبری گروه آلفا فلایت بر عهده‌ی شخصیت گاردین است که به کاپیتان آمریکا از نوع کانادایی نیز شهرت دارد. علاوه بر این، شخصیت‌های دیگری چون آرورا، پاک، نورث‌استار و اسنوبرد عضو این گروه هستند. شخصیت‌های اصلی این مجموعه شاید از نظر قدرت و توانایی به دیگر گروه‌های مارول شباهت داشته باشند، اما دارای تفاوت‌هایی نیز هستند.

۵- سنتری[۱۹]

7

داستان سنتری در میان قهرمان‌های دنیای مارول منحصر به فرد است و برای یک فیلم سینمایی می‌تواند فوق‌العاده باشد. این شخصیت برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ معرفی شد. سنتری که نام واقعی او رابرت رینولدز است، در گذشته یک ابرقهرمان بوده است، اما او گذشته‌ی خود را فراموش کرده بود و حال دوباره حافظه‌ی خود را بدست آورده است. سنتری با فرمولی که در گذشته بدان دست یافته بود، می‌تواند دارای قدرت‌های شگفت انگیزی بشود. هرچند این موضوع شاید بسیار آشنا به نظر برسد، اما او از این قدرت برای کمک به ابرقهرمان‌های دیگر مانند مرد عنکبوتی و گروه چهار شگفت‌انگیز استفاده می‌کند. او همچنین به هالک کمک می‌کند تا خشم خود را کنترل کرده و بتواند با معشوقه‌ی خود ازدواج کند.

اما سنتری دارای یک نیمه‌ی پنهان و تاریک به نام Void نیز هست. در واقع Void بزرگترین دشمن سنتری است. سنتری اگر به Void تبدیل شود ممکن است دست به هرکاری بزند و هرچیزی را نابود کند. او حتی قادر است که هالک را تبدیل به یک ماشین کشتار جمعی کند. سنتری تصمیم می‌گیرد که با همکاری رید ریچاردز و دکتر استرنج یک راه حل برای نیمه‌ی پنهان و خبیثش ایجاد و خلق کند. رینولدز در واقع می‌خواهد کاری کند او حتی بخش سنتری خود را نیز فراموش کرده و در نظر دارد به گونه‌ای عمل کند که تمام مردم روی کره‌ی زمین نیز سنتری را فراموش کنند.

۴- نووا[۲۰]

8

حتی اگر در نسخه‌ی ریچارد رایدر شخصیت نووا عضو گروه جنگجویان جدید باشد، اما می‌توان براساس این شخصیت یا گروه نووا، یک فیلم مستقل و موفق در باکس‌آفیس ساخت و منتشر کرد. برای اولین بار شخصیت نووا (رایدر)  در سال ۱۹۷۶ معرفی شد. رایدر یک شخصیت معمولی در زمین بود که به عنوان نماینده‌ی گروه نووا در زمین انتخاب می‌شود. پس از مرگ رایدر در پی‌نما، شخصیت سم الکساندر در سال ۲۰۱۱ جانشین رایدر می‌شود.

در این پی‌نما، گروه نووا به همراه گروه نگهبانان کهکشان و دیگر گروه‌های دنیای مارول، با تانوس مبارزه کردند. اعضای گروه نووا تنها بخشی از قدرت گروه را در اختیار داشتند، اما رایدر مجبور شد قدرت WorldMind (اساس و پایه‌ی قدرت گروه نووا) را کاملاً جذب کرده تا بتواند با دشمنان خود و گروه نووا مبارزه کند. او در نهایت در راه حفاظت از دنیا کشته شد. با وجود این‌که این مجموعه شباهت‌های بسیاری به مجموعه‌ی فانوس سبز[۲۱] از دنیای دی سی دارد، اما تیم خلاق مارول نشان داده است که می‌تواند در مجموعه‌های مشابه تفاوت‌های چشمگیری را به وجود آورند.

۳- شی هالک[۲۲]

9

شی هالک همیشه یک شخصیت محبوب بوده است، اما این شخصیت همیشه در زیر سایه‌ی هالک قرار داشته است. نسخه سینمایی شی هالک می‌تواند در دنیایی سینمایی مارول کاملاً موفق عمل کند. جنیفر والترز ملقب به شی هالک، دختر عمه‌ی بروس بنر است. جنیفر در یک حادثه‌ی تیراندازی به شدت مجروح می‌شود. با توجه به خون زیادی که جنیفر در این حادثه از دست می‌دهد و دلایل فامیلی و انطباق خونی، بروس مجبور می‌شود به جنیفر خون اهدا کند و پس از آن او به شی هالک تبدیل می‌شود.

شی هالک بر خلاف هالک می‌توانست خشم خود را کنترل کند و او در واقع همان هوش و ذکاوت جنیفر را داشت. جنیفر در واقع یک وکیل موفق نیز بوده است و پس از تبدیل شدنش به شی هالک از قدرت خود در این راه نیز استفاده کرده است. شاید شی هالک برای یک سریال مناسب‌تر باشد، اما ممکن است راه خود را به دنیای سینمایی مارول باز کند. با این حال، شی هالک پتانسیل خوبی برای ساختن فیلم مستقل دارد.

۲- شوالیه‌ی ماه[۲۳]

10

شوالیه‌ی ماه را شاید بتوان نسخه‌ی مارولی بت‌من معرفی کرد. به هر دلیلی او هرگز نتوانسته است محبوبیت همتای دی‌ سی خود را کسب کند. با این حال، دنیای سینمایی مارول می‌تواند فرصت مناسبی برای شوالیه‌ی ماه باشد تا بر روی صفحه‌ی نقره‌ای بدرخشد. مارک اسپکتور یک مزدور است که هیچ ابرقدرتی ندارد و زمانی که در مأموریتی در کشور مصر حضور داشته است، در برابر مجسمه‌ی خونشو، از خدایان مصر باستان، کشته می‌شود. خونشو به اسپکتور می‌گوید که اگر نماینده‌ی او بر روی زمین شود، به او یک شانس دوباره می‌دهد و اسپکتور نیز قبول می‌کند. او پس از شکست دشمنان به آمریکا بازگردد تا با جرم و جنایت مبارزه کند و از آن زمان به شوالیه‌ی ماه شهرت می‌یابد.

اسپکتور یک مرد ثروتمند بود که با آموزش‌های فیزیکی و رزمی و همچنین استفاده از سلاح‌های گوناگون سعی در اجرای عدالت داشته است. شاید بزرگترین تفاوت شوالیه‌ی ماه با بت‌من این باشد که اسپکتور تعادل روانی و فکری ندارد. او معتقد است که این موضوع قدرت او را افزایش می‌دهد و می‌تواند با مشکلات عاطفی مقابله کند. شاید زمان آن رسیده باشد که تماشاگران یک ابرقهرمان با شخصیتی چندبعدی را تماشا کنند و شوالیه‌ی ماه بدون شک این پتانسیل را دارد.

۱- فراری‌ها[۲۴]

11

فراری‌ها داستان گروهی از نوجوانان را روایت می‌کند. آن‌ها عضو یک خانواده‌ی باستانی هستند که هر ساله رسم دارند یکی از کودکان خود را قربانی کنند. این نوجوانان پس از جاسوسی از والدین خود متوجه می‌شوند که آن‌ها در اصل عضو یک سازمان جنایی پیشرفته به نام The Pride هستند. با این حال، آن‌ها از شیوه‌ی زندگی والدین خود حمایت نمی‌کنند و تصمیم می‌گیرند با کشف قدرت و توانایی خود، گروه فراری‌ها را تشکیل بدهند. بیشتر اعضای گروه را دختران تشکیل می‌دهند. آن‌ها هرگز خود را به عنوان گروه فراری‌ها معرفی نمی‌کنند، چرا که آن‌ها تصمیم دارند مثل نوجوانان ساده در شهر لس‌آنجلس زندگی کنند و می‌خواهند در برابر اقدامات شرورانه والدین خود بایستند.

اعضای فراری‌ها احساس وحشت و نگرانی یک نوجوان معمولی را دارند و آن‌ها نمی‌خواهند که مانند گروه انتقام‌جویان[۲۵] باشند. الکس وایلدر که یکی از اعضای گروه فراری‌ها بوده است، تصمیم می‌گیرد که وفاداری خود را به والدینش ثابت کند. پس از این اتفاق، او در مقابل گروه فراری‌ها قرار می‌گیرد و با آن‌ها مبارزه می‌کند. در حال حاضر، کمپانی مارول در حال ساخت سریال فراری‌ها برای شبکه‌ی هولو است، اما ممکن است در آینده شاهد ساخت فیلم سینمایی این گروه باشیم.

شما دوست دارید براساس کدام یک از این پی‌نما‌ها فیلم سینمایی تولید و منتشر شود؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: خانه پی نمای ایران

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد