گردش مالی سالانه 40 هزار میلیاردی صنعت پوشاک

به گزارش فناوری فرهنگی، محمدمهدی زاهدی در نشست اتحادیه صنف تولید‌کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران افزود: تنها با50میلیون ریال می توان برای 800 هزار نفر با ایجاد کارگاه های تولیدی شغل بوجود آورد.
وی تصریح کرد: استفاده از فناوری های نوین و تبلیغات برای حمایت از پوشاک داخلی باید با تدوین بسته ای جامع همراه باشد و همه مسایل از کشت پنبه تا عرضه محصول را در بر بگیرد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که باید باور کرد صنعت پوشاک از لحاظ فرهنگی و اقتصادی می تواند بر بخش اجتماعی و روابط خانوادگی اثر گذار باشد اظهارداشت: به طور حتم باید به فرهنگ پوشاک و پوشاک فرهنگی توجه کرد.

**سرانه مصرف پوشاک ایرانی ها و امریکایی ها برابر است

رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلام سرانه مصرف پوشاک در کشورمان را نزدیک به کشورهایی مانند آمریکا دانست و گفت: سرانه مصرف مردم آمریکا 153 دلار و در کشور ما 147 دلار است که نشان از ظرفیت بالای این صنعت در تولید اشتغال دارد.

** ارزش صادرات پوشاک جهاهن 420 میلیارد دلار

زاهدی میزان صادرات پوشاک جهان را سالی 420 میلیارد دلار اعلام کرد: در حالی که میزان صادرات کشورمان 64 میلیون دلار است.

** ایران سالانه 3 میلیارد دلار واردات پوشاک انجام می دهد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که نزدیک به سه میلیارد دلار واردات پوشاک چه از طریق مبادی رسمی و قاچاق داریم که تاثیری جدی بر تولید داخل دارد گفت: باید با حمایت از تولید داخلی و افزایش کیفیت این کار را سامان داد

** واردات پوشاک نیازمند تعرفه های بالا

زاهدی خواستار وضع تعرفه های بالا واردات پوشاک برای حمایت از تولید داخل شد.

** اراضی زیرکشت پنبه 15 هزار هکتار

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدای انقلاب اسلامی 157 هزار هکتار اراضی زیر کشت پنبه بود اما اکنون این میزان به 15 هزار هکتار کاهش یافته که برای حمایت از تولید به این موضوع باید توجه کرد.
وی اظهارداشت: احیاء کارخانه های نساجی تعطیل شده هم از اقداماتی است که باید در صنعت تولید پوشاک مورد توجه قرار گیرد که در سال های گذشته رونق آن از حمایت مجلس برخوردار شده است.
زاهدی افزود: تولید با کیفیت، برندسازی و بازاریابی و همچنین تبلیغات و فضای مجازی از مواردی است که می‌تواند در بسته حمایت از تولید پوشاک ایران مورد توجه قرار گیرد

منبع: اقتصادخلاق


کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد