در سه دوره اخیر، هزار استارتاپ به الکامپ آمده‌اند

به گزارش فناوری فرهنگی، ناصر علی سعادت در دومین روز از برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به AFP گفت: برای سومین سال پیاپی نمایشگاه الکامپ با مدیریت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان نماینده بخش خصوصی برگزار می‌شود.

وی افزود: با مدیریت سازمان نصر بخش عمده‌ای از مشکلات نمایشگاه حل و امسال نیز برگزاری نمایشگاه به تابستان منتقل شده تا هم امکان استفاده از فضای باز نمایشگاه فراهم آید و هم این که تمام سالن‌ها به الکامپ اختصاص یابد.

رییس سازمان نصر کشور گفت: الکامپ بیست و سوم در 34 هزار متر مربع و با حضور بیش 800 شرکت برپا شده است که نسبت به سال گذشته 70 درصد رشا دارد.

وی با بیان این که سه دوره پیش که مدیریت الکامپ را برعهده گرفتیم، حدود 100 استارتاپ با حمایت سازمان به رایگان به نمایشگاه آمدند گفت، در طول این سه دوره اخیر در سالن الکام‌استارز و سایر بخش‌های نمایشگاه بیش از هزار استارتاپ حوزه فناوری اطلاعات در الکامپ حضور یافتند.

سعادت گفت: برای توسعه کسب و کارهای نوپا برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته‌ایم که از جمله آن آموزش چگونگی توسعه کسب و کار و همچنین امکان ملاقات با سرمایه‌گذاران است.

رییس سازمان نصر در پاسخ به سوال خبرنگار AFP درباره تاثیر تحریم‌ها بر حوزه فناوری اطلاعات ایران گفت: یک روی سکه تحریم‌ها محدودیت است اما روی دیگر این محدودیت آن است که به توان داخلی تکیه کرده و تلاش کردیم تا نیاز‌هایمان را خود برطرف کنیم.

وی ادامه داد: 10هاهزار اپلیکیشن موبایل در سال‌های اخیر در ایران نوشته شده است و البته برداشته شدن تحریم‌ها به افزایش رقابت و توسعه کیفیت منجر شود.

سعادت درباره مشکلات بخش خصوصی و دولت گفت: سازمان نصر کشور وظیفه دارد تا اگر مشکلی برای بخش خصوصی پیش بیاید، به حل و فصل آن بپردازد. در یکی دو سال گذشته به مانند همه دنیا تضاد منافع میان کسب و کارهای جدید مبتنی بر فناوری اطلاعات و کسب و کارهای سنتی پدید آمد که خوشبختانه دولت از کسب و کارهای نوین حمایت می‌کند.

منبع: ایران الکامپ

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد