نقش کسب و کارهای نوآورانه در اقتصاد پررنگ‌تر می‌شود

به گزارش فناوری فرهنگی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در الکامپ استارز 96 با اشاره به رشد چشمگیر کسب و کارهای نوآور گفت: به کمک استارت‌آپ‌ها تحولات قابل توجهی در ساختار کسب‌وکارهای سنتی رخ داده و با توجه به این جهش قابل توجه، شتاب توانی این شرکت‌ها و تحولات عمده عرصه اقتصاد کشور در آینده بسیار نزدیک قابل پیش بینی است.
وی ادامه داد:حضور شتاب‌دهنده‌ها، ورود کسب و کارهای نواور به بازار بزرگ بورس گرایش سرمایه‌گذاران بزرگی که تا پیش از این عمدتاً در سیمان، فولاد و پتروشیمی سرمایه‌گذاری می‌کردند به کمک فعالان جوان و تحصیل‌کرده‌ی این کسب و کارها که با اعتماد به نفس روی پای خود ایستاده‌اند و کارآفرینی را به جای پشت میز نشینی برگزیده‌اند از ابزارهای این تحول بنیادی و ساختاری به‌شمار می‌رود.

ستاری، با اشاره به عزم جدی دولت برای اخذ مجوزها و فرآیندهای قانونی دست و پاگیر فراروی کسب و کارهای نوآور گفت: از اقتصاد متکی به درآمدهای نفتی که توسط دولت اداره شده بیش از این نمی‌توان انتظار داشت اما در تلاش هستیم تا سازوکارهای اداری و فرآیند اخذ مجوزها به نفع این شرکت‌ها تسهیل شود.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری افزود: جهت‌گیری دولت نیز به سوی اقتصاد دانش‌بنیان در حال تغییر است، اما این امر نیازمند عزم و تعاملی دوسویه است به طوری‌که فعالان کسب‌وکارهای نوآور، باید با آگاهی نسبت به این شرایط پیگیری های خود را بیش‌تر کنند، عزم جزم خود را در برابر سدها و موانع از دست ندهند و روی پای خود بایستند. در این راه دولت نیز همراه آن‌ها برای حل چالش‌هاست.
وی افزود: در ستاد اقتصاد مقاومتی به دنبال پیگیری جدی این موضوع هستیم ؛در نشست قبل نیز در این خصوص گفت و گو شد و وزارت اقتصاد در خصوص اخذ مجوزها طرح جدیدی ارائه کرد

رییس بنیاد ملی نخبگان، با بیان این‌که کسب و کارهای نوآور به زودی جایگاه بزرگ‌ترین شرکت‌های کشور و منطقه را از آن خود خواهند کرد افزود: مهم‌ترین لازمه تحول در ساختار اقتصادی کشور، جوانان پیشرو این عرصه‌هستند که باید با ایستادگی و پافشاری، اطمینان داشته باشند گشایش این فضای برای فعالیت ادامه‌دار خواهد بود و مشکلات از این راه مرتفع خواهند شد.
بزرگ‌ترین جمع استارت‌آپی‌ کشور
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با حضور در سالن‌های 8و 9 نمایشگاه بین‌المللی تهران، از جدیدترین دستاورد کسب و کارهای نوآور کشور دیدن کرد و با فعالان این کسب و کارها به گفت و گو پرداخت. در این بازدید پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری و دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم ، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ، ناصر علی سعادت رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ، مجتبی هاشمی دبیر ستاد فناوری اطلاعات و باقر بحری مسئول اجرایی الکامپ ستاری را در این بازدید همراهی کردند.
بزرگترین گردهمایی فعالان کارآفرینی در فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور با حمایت معاونت علمی و فناوری در بیست و سومین نمایشگاه الکامپ تا 2 مردادماه سال جاری با حضور جمع کثیری از استارت‌آپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها، پارک‌های فناوری، مراکز رشد، سرمایه گذاران جسورانه، رسانه ها و تمامی فعالان حوزه کارآفرینی کشور برقرار است.

منبع:ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد