دولت مسیر استارت آپ‌ها را باز کند

به گزارش فناوری فرهنگی، ناصر علی سعادت -رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور – امروز طی نشستی با خبرنگاران از برگزاری نمایشگاه الکام گیمز در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: نمایشگاه الکام گیمز از 19 تا 25 شهریور امسال (1396) در محل باغ کتاب تهران برگزار می شود. در این نمایشگاه بیش از 3000 گیمر طی شش روز باهم رقابت می‌کنند.

سعادت با بیان این که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به همه اصناف حوزه خود توجه یکسانی دارد، گفت: سازمان نصر در حال زمینه سازی برای جلب توجهات به حوزه الکام گیمز است و همان طور که از حوزه الکامپ استارز در نمایشگاه الکامپ حمایت کرد، قصد دارد تا از الکام گیمز نیز حمایت کند. پیش بینی ما این است که الکام گیمز همانند الکامپ استارز در سال‌های آینده رشد خوبی را داشته باشد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه الکام گیمز در شهریورماه، اظهار کرد: برای اولین بار بانوان نیز می‌توانند در بازی‌های موبایلی در مسابقات نمایشگاه الکام گیمز شرکت کنند. برای این دسته از بازی‌ها به صورت روزانه جوایزی را در نظر گرفته‌ایم و مسابقات خاص این نمایشگاه نیز به صورت ویدئویی در سالن نمایشگاه به نمایش در می‌آید.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به حضور ۳۰۰۰ نفری شرکت‌کنندگان شهرستانی در نمایشگاه الکام گیمز تهران اشاره کرد و هزینه انجام بازی‌های فردی مثل FIFA و PS را ۱۵ هزار تومان و بازی‌های گروهی مثل رنو۶ را ۵۰ هزار تومان اعلام کرد. این بازی‌ها در طول ساعات برگزاری نمایشگاه الکامپ گیمز در محل باغ کتاب تهران از ساعت ۱۰ تا ۸ عصر برگزار خواهد شد.

رییس سازمان نصر در پایان به تشکیل اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی اشاره کرد و گفت: اصل تشکیل این اتحادیه اشتباه است. این اتحادیه مشکلاتی را به وجود خواهد آورد که در بهترین حالت این است که هر کسی بخواهد مجوز کسب و کار اخذ کند، باید از دو نهاد اقدام کند. ما از طریق دیوان عدالت اداری این مساله را پیگیری می‌کنیم، چرا که مجلس شورای اسلامی ایجاد اتحادیه را برای اصناف در نظر گرفته است نه این که بخواهد یک سازمان موازی ایجاد کند.

در ادامه این نشست خبری باقر بحری – مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ – با بررسی نتایج برگزاری بیست و سومین نمایشگاه الکامپ، اظهار کرد: در الکامپ بیست و سوم در بحث فضای فیزیکی حدود ۴۰۰ درصد رشد داشتیم که در نوع خود بی سابقه بود و در کلیات برگزاری این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه‌های پیش از خود در فاصله شش ماه توانستیم ۶۰ درصد رشد را داشته باشیم.

بحری با بیان این که برای نمایشگاه الکامپ سال ۱۳۹۶ برنامه‌های ویژه‌ای در نظر داشتیم، گفت: برنامه‌های حاشیه‌ای از جمله اجرای کنسرت و بازی‌های متنوعی را در نظر داشتیم، اما وقت برای انجام آنها کم آمد. نقاط ضعف ما کارهایی بود که می‌خواستیم انجام بدهیم، ولی نتوانستیم. در نمایشگاه امسال ۲۰ کشور و ۳۸ شرکت خصوصی از کشورهای مختلف حضور داشتند که البته آن چیزی نبود که مد نظر ما باشد.

مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ در پایان با اظهار این‌ که در نمایشگاه امسال (۱۳۹۶) هیچ گونه مشکل ارزی و ریالی نداشتیم، گفت: در نمایشگاه الکامپ بیست و سوم بخش الکام استارزها بسیار خوب عمل کردند و ما حدود ۱۴ استارت‌آپ را به مرحله نهایی برای سرمایه‌ گذاری معرفی کردیم تا بتوانند رابطه نزدیکی با سرمایه گذاران برقرار کنند.

منبع: ایسنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد