برترین‌ اسباب‌بازی‌ها معرفی می‌شوند

به گزارش فناوری فرهنگی، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در این دوره از جشنواره ۲۷۵ پرونده در سه بخش «طرح‌های ثبت شده در سال ۱۳۹۵»، «مجوز تولید سال ۱۳۹۵» و «ایده‌بازار» بررسی شده‌اند که برترین‌ها در مراسم پایانی جشنواره معرفی خواهند شد.

سومین جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی از ۲۴ مرداد آغاز شده و تا ۲۸ مرداد در تهران ادامه دارد. بخش‌های جنبی این جشنواره در قالب نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی در زمینه‌ی اسباب‌بازی و امر آموزش در کنار برپایی بیش از ۹۰ غرفه از تولیدات داخلی، برپایی بازی‌های ایرانی و سنتی و کارگاه‌های ساخت عروسک‌های بومی در حال اجراست.

بر همین اساس، در این دوره از جشنواره، آثار در گروه‌های موضوعی آموزشی و کمک آموزشی، فرهنگی‌هنری، فکری، الکترونیکی و رایانه‌ای، حرکتی‌مهارتی و کمک درمانی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

در مجموع ۱۷۷ پرونده‌ ثبتی، ۷۸ پرونده‌ی مجوز تولیدی و ۲۰ پرونده‌ی ایده‌بازار از سوی گروه داوری بررسی شده که در پایان در هر بخش به سه نفر برتر جوایزی چون تندیس جشنواره، لوح تقدیر، هولوگرام‌های رایگان شورای نظارت بر اسباب‌بازی و جوایز نقدی اعطا می‌شود.

محمدعلی شامانی، محسن حموله، امیرحسن سلام‌زاده، حسین علیجانی، مصطفی میرفندرسکی و محمدحسین فرجو، حامد تأملی و لیلا کفاش‌زاده ترکیب هیأت داوری سومین جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی را تشکیل می‌دهند.

مراسم پایانی این جشنواره از ساعت ۱۷ تا ۱۹ روز شنبه ۲۸ مرداد در سالن غدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون در خیابان حجاب برگزار می‌شود.

علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مناف یحیی‌پور دبیر جشنواره از سخنرانان این برنامه هستند.

منبع:مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد