«هفت» با اجرای مهدی کرم‌پور به آنتن بازمی‌گردد

به گزارش فناوری فرهنگی، پس از آنکه قرارداد بهروز افخمی برای اجرای برنامه «هفت» تمدید نشد و افخمی پس از دو سال از این برنامه کنار گذاشته شد، گمانه‌زنی‌های فراوانی درباره چهارمین مجری و مدیر این برنامه مطرح شد و نام گزینه‌های متعددی در فضای رسانه‌ای برجسته شد و در این میان نقدهایی درباره هر گزینه به میان آمد.

در این شرایط بر اساس اطلاعات دریافتی «تابناک»، مهدی کرم پور کارگردان سینما گزینه قطعی اجرای این برنامه است و مقدمات لازم برای از سرگیری پخش برنامه هفت فراهم شده است. کرم پور که اکنون در جشنواره ونیز به سر می‌برد و در این زمینه گزارش‌هایی در فضای مجازی منتشر کرده، احتمالاً پیش از انتهای شهریورماه هفت را روی آنتن می‌برد. در سری جدید هفت، کرم‌پور در مقام تهیه کننده حضور ندارد و مجری و گرداننده خواهد بود.
«هفت» با اجرای مهدی کرم‌پور به آنتن بازمی‌گردد
کرم پورِ چهل و یک ساله، دارای مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی سینماست و تاگنون پنج فیلم سینمایی «جایی دیگر»، «چه کسی امیر را کشت؟»، «اپیزود دوم تهران-طهران»، «پل چوبی» و «سوفی و دیوانه» را ساخته است. او همچنین تجربه ساخت دو مجموعه تلویزیونی «یه تیکه ابری» و «سال‌های ابری» و شماری فیلم کوتاه را در کارنامه‌اش دارد.
او در کنار عضویت در آکادمی داوری سینمای ایران، سابقه عضویت در شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران، سخنگویی شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران، ریاست شورای صنفی نمایش خانه سینما، عضویت در شورای مرکزی جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینمای ایران، عضویت در مجمع مشاوران هیئت مدیره خانه سینما، عضویت در هیئت مؤسس انجمن فیلم کوتاه ایران و هیئت امنای انجمن سینمای جوان ایران نیز داشته است.
پیش از این قرار بود کرم پور به عنوان مجری سینمایی برنامه صالح اعلاء در شبکه چهارم سیما حاضر شود که اعلام کرده بود به دلیل گرفتاری در انجام مراحل نهایی فیلم «سوفی و دیوانه» و دیگر فعالیت هایش، اصولاً امکان قبول این مسئولیت را ندارد و در نهایت اکبر نبوی اجرای این بخش را برعهده گرفت. اکنون به نظر می‌رسد فضای لازم فراهم شده تا کرم پور برنامه اختصاصی خودش را بر روی آنتن ببرد.

باید دید کرم پور با توجه به سابقه حضور فریدون جیرانی، محمود گبرلو و بهروز افخمی در برنامه هفت و حواشی رخ داده، چه شیوه‌ای در اجرای هفت در پیش خواهد گرفت و شورای سیاست گذاری این برنامه که برای سازندگان پیشین این مجموعه دردسرساز شده بود، قدرت عمل لازم را برای اداره این برنامه فراهم خواهد کرد؟

منبع:تابناک

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد