طرح‌های نوآورانه به مراسم اربعین راه پیدا می‌کنند

به گزارش فناوری فرهنگی، احمد صمیمی دبیر اجرایی استارتاپ ویکند «اربعین؛ فرصت‌هایی با پای پیاده» گفت: با تجربه موفق سال گذشته در برگزاری این رویداد، امسال نیز این رویداد با ساختار منسجم‌تر و شکلی جدی‌تر توسط شتاب دهنده شفق برگزار شد.
وی افزود: سال گذشته 4 تیم از میان شرکت کنندگان به مراسم اربعین رسیدند و توانستند محصولات یا خدمات خود را به زائرین این مراسم عرضه کنند. همچنین تعداد 4 تیم دیگر نیز در حال نهایی کردن کار خود و مذاکره با سرمایه‌گذاران و حامیان هستند.
صمیمی به ثبت‌نام بیش از 65 نفر برای شرکت در رویداد امسال اشاره کرد و گفت: در نهایت 10 تیم شرکت‌کننده با حضور در رویداد استارتاپ ویکند امسال ایده‌های خود را برای ارائه در مراسم اربعین آماده می‌کنند.
وی با بیان این‌که ارائه تیم‌ها در مراسم اختتامیه در دو بخش استارتاپ‌ها و شرکت‌های فعال بود بیان کرد: بخش رقابتی به تیم‌های استارتاپی اختصاص داشت و شرکت‌ها و مؤسساتی که در این زمینه فعال بودند صرفاً کار خود را برای ارتقا و معرفی به صاحبان سرمایه ارائه کردند.
دبیر اجرایی استارتاپ ویکند اربعین، با اشاره به فرآیند 3 روزه آماده سازی تیم‌های نوآور و ایده پرداز برای معرفی به داوران و صاحبان سرمایه گفت: شرکت کنندگان در طول این 3 روز، در 14 کارگاه آموزشی حضور یافتند تا با چندوچون شناخت مسأله، آگاهی از تجربیات سفر اربعین، تجربیات مشتری، ارائه مؤثر ایده و چگونگی آماده سازی نمونه اولیه و تست آن آشنا شوند.
صممیمی ادامه داد: بخش‌های مختلفی از جمله ستاد مرکزی مراسم اربعین، شتاب‌دهنده فرهنگی و قرآنی شفق، مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان، مرسسه فرهنگی و تبلیغاتی زیتون در برگزاری این رویداد مشارکت کردند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد برگزاری رویدادهای این چنینی و ایده‌های برآمده از دل این رویداد بتواند زمینه‌ساز رشد و فرهنگ‌سازی فعالیت‌های نوآور و خلاق فرهنگی و قرآنی باشد.

برگزیدگان
گروه اول برگزیده این رویداد که برنده 5 میلیون تومان وجه نقد شد، «دکتر کجایی؟» بود که وسیله‌ای ارتباطی از طریق نرم افزار تلفن همراه به صورت یک سامانه است. این برنامه پزشکان حاضر در راهپیمایی اربعین و امدادگران هلال احمر را به نیازمندان به مشاوره و خدمات پزشکی، بهداشتی و روان‌شناختی متصل می‌کند.
گروه دوم «گام به گام تا» بود که با ایده‌ای در حوزه کودک برنده 3 میلیون تومان وجه نقد شد. ایده این گروه یک کتاب تعاملی آموزشی برای کودکان است که با گرافیک جذاب فرآیند یک داستان درباره اربعین را تعریف می‌کند. این کتاب که با هدف جذاب سازی پیاده روی اربعین برای کودکان طراحی شود به صورت اپلیکیشن موبایل هم ارائه خواهد شد.
گروه سوم با ایده «قلک اربعین» جایزه 2 میلیون تومانی را از آن خود کرد. این ایده یک قلک هوشمند با استفاده از فناوری “واقعیت افزوده” است که در طول سال با افراد منزل ارتباط برقرار می‌کند تا به یاد اربعین باشند و بودجه‌ای را برای آن ذخیره کنند.
استارتاپ ویکند «اربعین؛ فرصت‌هایی با پای پیاده» با حضور تیم‌های نوآور، صاحبان سرمایه و شرکت‌های فناور با حمیات ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

منبع:ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد