جوانان بیماری که بازی‌های رایانه‌ای را به واقعیت تبدیل کردند! + تصاویر

به گزارش فناوری فرهنگی، بازی‌های رایانه‌ای یکی از بهترین و لذت‌بخش ترین سرگرمی‌ها برای پر کردن اوقات فراغت کودکان و حتی گاهی اوقات بزرگسالان است. امروزه با گسترش فضای مجازی و اینترنت بازی‌های رایانه بیش از هر زمان دیگری توسعه یافته‌اند.

اما در این میان عده ای نیز هستند که به دلیل درک پایین خود از زندگی و یا به دلیل خشونت و یا افسردگی بیش از حد، این بازی ها که ماهیتی جز سرگرمی ندارند را گاها واقعی و حقیقی پنداشته و بر پایه این بازی‌ها دست به اعمالی می‌زنند که در عرف و قانون Law از این اعمال با عنوان جرم Crime و جنایت Crime نام برده می‌شود.

در ادامه این گزارش، 10 جنایت بزرگ که بر پایه بازی‌های خشونت آمیز رایانه ای شکل گرفته اند را مشاهده می‌کنید :

6965775_433

حادثه « New Hyde Park » نیویورک

در 26 ژوئن 2008 گروهی از نوجوانان در پارک نیو هاید از یک مرد زورگیری می‌کنند و او را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند سپس در حالی که بر اثر استفاده الکل در حالت طبیعی نبودند به یک زن حمله می‌کنند و ابتدا قصد داشتند که ماشین او را بدزدند اما زمانی که در انجام این عمل ناتوان بودند و با پلیس Police مواجه شدند از صحنه حادثه Incident گریختند. زمانی که این 3 نوجوان دستگیر شدند اعلام کردند که این عملشان تحت تاثیر بازی « سرقت Stealing بزرگ از شهر » یا همان بازی معروف « جی‌تی‌ای » بوده است.

6965760_841

نوجوانی که انجام بازی‌های رایانه ای برای او ممنوع شده بود

در سال 2013 ، یک نوجوان 14 ساله به دلیل خشونتی که در مدرسه بر پایه بازی‌های رایانه ای نشان داده بود، توبیخ شد و پدر و مادر وی کنسول بازی او را گرفتند و انجام این بازی های خشونت بار را برای وی ممنوع کردند. این نوجوان 14 ساله که کنسول بازی خود را همه هدفش برای زندگی می‌دانست شبانه اسلحه پدرش را برداشت و در حالی که والدینش خواب بودند به آنها شلیک کرد. خوشبختانه پدر و مادر این نوجوان جان سالم به دربردند اما این نوجوان 14 ساله به 15 سال حبس محکوم شد.

6965761_152

نوجوانی که هم‌کلاسی خود را با چاقو کشت

در سال 2012 و در یکی از مدارس استرالیا جنایت بزرگی توسط کودکی خردسال شکل گرفت. این کودک تحت تاثیر بازی‌های رایانه ای با چاقو به همکلاسی‌های خود حمله و تعدادی از آنها را مجروح کرد و یکی از آنها را نیز به قتل Murder رساند. زمانی که پلیس پیگیر ماجرا شد، این موضوع کشف شد که این کودک برای افزایش امتیاز هم‌سالان خود را با چاقو مجروح و به قتل رسانده است. این درک، چیزی بود که بازی های رایانه ای خشن به کودک خردسال قاتل The Murderer داده بودند.

6965762_684

به قتل رساندن یک پلیس تحت تاثیر بازی جی‌تی‌ای

در 7 جولای 2003 یک نوجوان اقدام به سرقت یک خودرو میکند. زمانی که بازداشت می‌شود در اداره پلیس ناگهان به رئیس پلیس حمله می‌کند و در یک چشم به هم زدن اسلحه او را میگیرد و سه تیر به سمت وی شلیک می‌کند که یکی از این تیرها به سر وی اصابت می‌کند و باعث قتل این رئیس پلیس می‌شود. این حوان اقدام وحشیانه خود را تحت تاثیر یکی از مراحل بازی جی‌تی‌ای عنوان می‌کند.

6965763_670

جوانی که بازی رایانه ای خود را به پدر و مادرش ترجیح داد !

در سال 2007 پدر و مادر یک جوان یکی از بازی های محبوب او یعنی هیلو 3 را از وی گرفتند تا شاید از خشونتی که تمام وجود این نوجوان را گرفته بود، اندکی کم شود. اما گویا این اقدام راه حل مناسبی نبود. نوجوان یک شب اسلحه پدرش را که بسیار شبیه به اسلحه اصلی بازی ذکر شده بود را برداشت و به پدر مادر خود حمله کرد، مادرش را کشت و پدرش را نیز تا آخر عمر خانه نشین کرد. سپس با بازی محبوب خود یعنی هیلو 3 از خانه فرار Escape کرد ! این نوجوان به 23 سال حبس محکوم شد.

6965764_747

جوانی که با یک شاتگان بازی رایانه ای محبوب خود را در واقعیت انجام داد !

در 19 فوریه 1997 جوانی با تاثیر از بازی‌های رایانه ای با یک اسلحه شاتگان وارد مدرسه خود شد. او دو نفر را با اسلحه کشت و دو نفر دیگر را نیز مجروح کرد، سپس قصد کشتن Killing خود را داشت که موفق نشد. پلیس اعلام کرد که او تنها نبوده و دو نفر دیگر نیز به او نحوه استفاده از اسلحه شاتگان را آموزش داده بودند. پس از دستگیری این نوجوان، او اعلام کرد که در زمان حادثه تحت تاثیر بازی بسیار خشن « دوم » بوده است. این نوجوان به 200 سال حبس محکوم شد!

6965765_757

یکی از مرگبارترین تیراندازی‌های آمریکا تحت تاثیر بازی های RPG

بازی های در سبک آر پی جی همیشه جزو بازی های بسیار خشن محسوب می‌شوند که محتوای بسیار غیرقابل تحملی دارند. در 13 سپتامبر 2006 یک جوان تحت تاثیر بازی های آر پی جی هرج و مرج بزرگی به راه انداخت. او در خیابان خارج از دانشگاه داوسن واقع در مونترئال 19 نفر را به گلوله بست و سپس خودکشی کرد. پس از این حادثه دوستان وی اعتراف کردند که او قصد داشته بازی های آرپی‌جی را در واقعیت عملی کند.

6965766_876

27 کشته در اثر بازی کال آو دوتی !

در 14 دسامبر 2012، یک جوان که در مدرسه سندی هوک آمریکا درس می‌خواند تحت تاثیر بازی معروف کال آو دیوتی اسلحه مادرش را برداشت، او ابتدا مادر خود را کشت سپس به سمت مدرسه خود رفت و کشتاری بزرگ به راه انداخت. وی 20 کودک و 6 بزرگسال را کشت و با این آمار تبدیل به تنها جوانی شد که 27 نفر را در یک روز قتل عام Massacre کرد.

6965767_239

حادثه معروف دبیرستان کلمباین

این اتفاق که بسیار معروف است در تازیخ 20 آوریل 1999 رخ داد. در طی این قتل عام دو جوان وارد دبیرستان کلمباین شدند و 13 نفر را به قتل رساندند، سپس خودشان را نیز کشتند. از ان زمان تا کنون دلایل بسیاری برای این کار خشونت بار این دو جوان ذکر شده است که یکی از مهمترین آنها علاقه آن دو به بازی بسیار خشن « دوم » بوده است. تا حدی که یکی از آنها بازی‌ای بر پایه دوم اختراع کرده بود و در نهایت نیز جان خود و 13 نفر دیگر را برای واقعیت بخشیدن به این بازی گرفتند.

6965768_521

قتل عامل در نروژ تحت تاثیر بازی کال آو دیوتی !

فرد آخر این لیست کسی نیست جز Anders Breivik، کسی که تحت تاثیر بازی Call Of Duty: Modern Warfare 2 بزرگترین قتل عام تیراندازی جهان را یک تنه عملی کرد. او در 22 جولای 2011 به یک کمپ سیاسی در نروژ حمله کرد و جان 69 نفر را گرفت. سپس با بمب گذاری در یک ساختمان نیز 8 نفر دیگر را به قتل رساند و در نهایت 77 نفر را کشت. این قاتل بزرگ در بازجویی های خود اعلام کرد که از بازی کال آو دیوتی به عنوان یک وسیله برای افزایش مهارت تیراندازی استفاده کرده است تا بتواند به هدف خود نزدیک شود

منبع: رکنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد