این انیمیشن چینی به کودکان مهارت‌های ضدجاسوسی آموزش می‌د‌هد!

به گزارش فناوری فرهنگی، در حال حاضر در «ماه امنیت ملی» در چین به سر می‌بریم. همه جای دنیا یک «روز» یا در مدل معمولاً ایرانی آن یک «هفته» را به یک مناسبت یا بزرگداشت اختصاص می‌دهند. ظاهراً در چین امنیت ملی مسئله فوق‌العاده مهمی است که یک ماه را برای آن در نظر گرفته‌اند! اما چیزی که می‌خواهیم درباره آن صحبت کنیم، کارتونی است که دولت به مناسبت این ماه ساخته و در شبکه‌های دولتی پخش می‌کند. در این کارتون کودکان پدر و مادر خود را به حفظ مسائل امنیتی و کارهای ضد جاسوسی تشویق می‌کنند.

در این پویانمایی 10 دقیقه‌ای که توسط جامعه آموزشی چین عرضه‌شده است، کودکان مختلفی دیده می‌شوند که به سبک پیش‌آهنگ‌های جوان چینی از یک شال قرمز استفاده کرده‌اند. از این کودکان پرسیده می‌شود که فکر می‌کنند معنی امنیت ملی چیست؟ یک دختر می‌گوید که مادر او اغلب فراموش می‌کند که بخاری را خاموش کند، اما پدر او همیشه این مسئله را به مادر او یادآوری می‌کند تا این مشکل ایمنی را برطرف کند. یک پسر نیز می‌گوید که پدر او ثروتمند است و برای امنیت خود محافظ شخصی استخدام کرده است.

اما پسر دیگری نیز در پاسخ به این پرسش از پدر خود که یک مهندس شاغل در ارتش است خاطره‌ای تعریف می‌کند. این پسر تعریف می‌کند که یک نشریه خارجی در ازای دریافت عکس‌هایی از کارخانه محل کار پدرش، به او مبلغی را پرداخت می‌کرد که پدرش با آن می‌توانست او را به باغ‌وحش برده و پانداها را ببینند. این ایده جذابی بوده است اما پدربزرگ او پس از فهمیدن ماجرا مطلبی را در یک روزنامه نشان پدرش می‌دهد که مردی به دلیل ارسال 500 عکس از اولین ایرکرافت چینی به یک نشریه خارجی _ شما بخوانید آمریکایی – به زندان افتاده است. پدر او به این ایده که این کار برای جاسوسی است می‌خندد، اما با فشار پدربزرگ از کار خود نصرف می‌شود و تلاش می‌کند تا پول دریافت کرده را پس بدهد. نشریه پدرش را در صورت عدم همکاری تهدید به اقدام قانونی و از دست دادن شغل می‌کند.

منبع: فارنت

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد