نگرانی از فروپاشی گروه‌های انیمیشن‌سازی

به گزارش فناوری فرهنگی، مدیر خانه پویانمایی انقلاب اسلامی و کارگردان انیمیشن با اشاره به اینکه بسیاری از گروه‌های انیمیشن‌سازی در حال فروپاشی هستند از توقف تولید یک سریال به دلیل کمبود بودجه خبر داد. به گزارش مهر، محمدامین همدانی درباره سریال‌هایی که در خانه انیمیشن تولید می‌شود، بیان کرد: تولیدات سریالی ما تحت عنوان برند «صبیان» با یک فرآیند تولید صنعتی رخ می‌دهد که ازجمله ویژگی‌های این صنعتی بودن سرعت بالا، کیفیت مناسب و قیمت رقابتی است به نحوی که سرمایه‌گذاران خصوصی به سمت این مجموعه‌ها آمده‌اند.

مدیر خانه پویانمایی انقلاب اسلامی درباره اینکه این انیمیشن‌ها هنوز نتوانسته‌اند به اندازه کافی مخاطب کودک را جذب کنند، اظهار کرد: مجموعه «اتل متل یه جنگل» در سال ۹۴ پخش شد و طبق گزارش‌های صداوسیما به عنوان بهترین انیمیشن کل شبکه‌های سیما شناخته شد. انیمیشن «ساختمان گلها» کارکرد دیگری داشت، داستان این مجموعه بیشتر به سبک زندگی می‌پرداخت و محتوامحور بود که البته باز هم کاراکتر حسنا که در این مجموعه داشتیم، بسیار مورد اقبال واقع شد و حتی از حوزه‌های تجاری‌سازی و لوازم‌التحریر نیز از این انیمیشن استقبال شد که امسال این مساله کمی دیر اتفاق افتاد و چندان موفق نبودیم ولی درخواست‌های زیادی برای حق رایت این کاراکتر داشتیم.

همدانی اضافه کرد: همچنین ما سریال «تندر» را داشتیم که بعد از تولید حدود بیست و چند قسمت چند روز پیش ساخت آن متوقف شد چون بالغ بر یک و نیم میلیارد هزینه شده و سازمان صداوسیما که خودش این انیمیشن را سفارش داده، پرداختی انجام نداده است. فکر می‌کنم هنوز اهمیت انیمیشن خیلی جا نیفتاده است اگرچه رسانه‌ها حمایت می‌کنند اما هنوز انیمیشن پدیده‌یی لوکس تصور می‌شود.

او اظهار کرد: انیمیشن زبان مکالمه ما با نسل بعدی است و به نظرم به بلوغ بیشتری نیاز داریم تا متوجه اهمیت انیمیشن شویم. اکنون در حوزه سریال با مشکل بودجه مواجهیم چون فیلمنامه‌های زیادی در این حوزه وجود دارد اما مساله کمبود بودجه داریم که به این ترتیب نمی‌توان آنها را ساخت.

همدانی در پایان عنوان کرد: تیم‌های زیادی در حال از هم پاشیدن هستند؛ تیم‌هایی که بیش از

۱۰ سال است در حوزه انیمیشن فعالیت حرفه‌یی دارند ولی به‌دلیل مسائل و مشکلات مالی در حال ورشکستگی و انحلال هستند.

منبع: تعادل

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد