برگزاری نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی اقدامی هوشمندانه‌ است/ زون صنایع خلاق ابتکار ویژه در نمایشگاه ربع رشیدی است

به گزارش فناوری فرهنگی، سید جواد ساداتی‌نژاد در حاشیه‌ی بازدید از پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، اظهار کرد: معتقدم برگزاری این نمایشگاه اتفاق بسیار خوبی است که به مرور زمان منجر به  معرفی ظرفیت‌های آذربایجان شرقی می‌شود.


وی افزود: نمایشگاه ربع رشیدی فضای مناسبی برای برقراری تعامل و ارتباط بین فروشنده فناوری و متقاضی آن است. امیدوارم در آینده این نمایشگاه به بازار مناسبی برای فروش محصولات دانش بنیان تبدیل شود.

وی با اشاره به زون صنایع خلاق این نمایشگاه، تأکید کرد: دانش آموختگان رشته‌های علوم انسانی غریب مانده و با معضل بیکاری مواجه هستند که این زون صنایع خلاق، فضای مناسبی برای توسعه‌ی کسب و کار دانش آموختگان علوم انسانی است.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه مسائل فناورانه تنها در بحث های فنی و مهندسی خلاصه می شود در صورتی که در علوم انسانی نیز این مباحث می تواند حرف برای گفتن داشته باشد.

ساداتی‌نژاد در پاسخ به این‌که عمده موانع موجود در حوزه‌ی تجاری‌سازی محصولات فناورانه در کشور ما چیست؟ خاطرنشان کرد: یکی از عمده مشکلات ما در این حوزه، در زمینه ی حمایت‌ها است، متاسفانه این چتر حمایتی دچار مشکل است؛ چرا که سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها دارای ریسک بالایی است.
گفتنی است، “پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع‌رشیدی” از ۲۰ لغایت ۲۴ آبان‌ماه سال‌جاری در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپا است و در جریان برگزاری این نمایشگاه 28 رویداد فناورانه برگزار می شود.

منبع: منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی تبریز

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد