محبوب‌ترین بازی چین به آمریکا می‌رود

به گزارش فناوری فرهنگی، بازی ویدیویی «عرصه شجاعت» محصول تن‌سنت از ۱۹ دسامبر در آمریکا در دسترس گیم‌دوستان قرار می‌گیرد.شاید اسم بازی «عرصه شجاعت» یا «Arena of Valor» در دیگر نقاط جهان شنیده نشده باشد، اما این بازی یک گیم موبایلی محبوب چینی است و از امروز در آمریکا نیز در اختیار علاقه‌مندان به بازی‌های کامپیوتری قرار می‌گیرد.

این بازی در چین ۲۰۰ میلیون کاربر رجیسترشده دارد و روزانه بیش از ۸۰ میلون نفر در حال بازی کردن آن هستند. این بازی که فقط می‌توان آن را در موبایل بازی کرد، در چین تا حدی محبوب است که تورنمنت‌های سالانه پرطرفداری برگزار می کند و حتی محدودیت‌های زمانی دارد که بچه‌ها بیش از حد مجذوب آن نشوند.

اکنون کمپانی تولید کننده این بازی تصمیم گرفته تا دیگر نقاط جهان را نیز با این بازی آشنا کند و این کار را با انتشار آن در آمریکای شمالی و جنوبی آغاز می‌کند. این بازی برای اندروید و آی‌اواس در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

«عرصه شجاعت» در قالب MOBA (نبرد آرنا چندنفره آنلاین) است که در آن تیم‌هایی تشکیل‌شده از پنج قهرمان (هیرو) مختلف با هم مبارزه می‌کنند تا پایگاه (بیس) حریف را تسخیر کنند. اما بزرگترین تغییر آن نسبت به بازی مشابه قبلی یعنی «افتخار شاهان» این است که افسانه‌های چینی را کنار می‌گذارد و به جایش از فانتزی غربی استفاده می‌کند و همچنین در ارتباط برقرار کردن بین دوستان به جای استفاده کردن از وی‌چت از فیس‌بوک استفاده می‌کند.

این گیم از ماه آگوست تا به حال در اروپا هم در دسترس بوده و بیش از ۲ میلیون بار دانلود داشته است. اما مشکل اینجاست که بازی‌های چینی تا به حال خیلی نتوانسته‌اند موفقیت داخلی خود را در عرصه بین‌المللی تکرار کنند و یکی از دلایل آن هم تفاوت درعادت‌های گیمینگ در خارج ازچین است. با توجه به اینکه دسترسی محدود به بعضی بازی‌ها در داخل چین بازی شده بازی‌های سبک MOBA موبایلی در این کشور بسیار محبوب شوند، گیمینگ موبایلی در آن حد در آمریکای شمالی محبوب نیست.

تنسنت دارد سعی می‌کند یک لیگ ای‌اسپورتس و لایواستریم‌های فراوان درست کند تا برای بازی تبلیغ کند،‌ اما مخصوصا وقتی باید با گیم‌های مشابه جا افتاده‌ای مثل «Vainglory» رقابت کند، هیچ تضمینی برای موفقیت نیست. اما این حرکتی بسیار مهم است چون غول‌های چینی مثل تنسنت می‌دانند باید برای ادامه رشد خود فراتر از این کشور بروند و این هم به معنی خریداری کمپانی‌های خارجی است. تنسنت از همین حالا صاحب کمپانی رایت‌گیمز است که بازی محبوب «League of Legends» را تولید می‌کند و بخشی از اکتیویژن بلیزاد هم متعلق به آن است.

منبع: صبا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد