۲۶۵ کتاب‌-اسباب‌بازی در جشنواره فیروزه عرضه شد

به گزارش فناوری فرهنگی، به نقل از ستاد خبری سومین نمایشگاه و جشنواره کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی‌«جایزه فیروزه»، کتاب‌-اسباب بازی یکی از بخش‌های ویژه جایزه فیروزه است که با استقبال بسیار خوبی از سوی تولیدکنندگان و مردم روبرو شده است.

کتاب‌-اسباب بازی‌ها از جمله محصولات فرهنگی به شمار می‌آیند که علاوه بر محتوای کتاب، از یک عروسک، نمایش یا بازی برای انتقال بهتر مفاهیم آن اثر استفاده می‌شود تا درک بهتری برای دانش آموز به همراه داشته باشد.

حمید رحمانی؛ مدیر کارگروه محصولات نمایشگاه و جایزه فیروزه با اشاره به جاذبه کتاب اسباب‌بازی، گفت: این محصولات بیش از کتاب‌ها و سباب بازی‌های معمول است، زیرا مجموع هر دو را با هم دارد.

وی افزود: برخی از کتاب‌های اسباب بازی، عروسک‌هایی را در کنار خود دارند که گاهی صدا هم ایجاد می‌کند و برخی از آن‌ها را چیزهایی از قبیل وسیله‌های نقلیه، پوشاک، کیف و امثال آن همراهی می‌کند که قابلیت‌های صداسازی، باز و بسته شدن، جدا کردن و متصل کردن دارند.

وی با بیان اینکه ناشران محدودی در این حوزه فعالیت دارند، عنوان کرد: تا چند سال قبل اغلب این کارها کپی از محصولات خارجی بود اما اخیراً گرافیست‌هایی به این حوزه وارد شده اند و در این زمینه فعالیت می‌کنند، البته عدم اقبال ناشران در این حوزه هزینه‌های بالای تولید و نبود تکنولوژی از جمله موانع تولید این محصولات در کشور به شمار می‌آیند.

سومین نمایشگاه و جشنواره کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی‌«جایزه فیروزه» از ۱۳ تا ۱۷ دی ماه هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب در محل دائمی‌نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو برپا است.

منبع: مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد