نمایش رایگان 5 فیلم کودک برای دانش آموزان در ایام برپایی جشنواره

به گزارش فناوری فرهنگی،  قهرمانان کوچک، دنیای کیف‌ها، فیلشاه، دزد و پری 2 وشکلاتی به مدت پنج روز از14 تا 18 بهمن ماه سالجاری در سالن های اصلی سینماهای مردمی جشنواره فیلم فجر در تهران شامل سینماهای: تماشا، کیان، راگا، ماندانا، استقلال، اریکه ایرانیان، مگامال 1، جوان، چهارسو1، فرهنگ1، گراند سینما- کوروش و سالن اصلی سینما آزادی و همچنین سینماهای منتخب نمایش‌دهنده فیلم‌های جشنواره در مراکز استان‌ها نمایش داده می‌شود.
همچنین ویژه برنامه نمایش این آثار در ایام برپایی جشنواره فیلم فجر در سینماهای فرهنگ، کوروش، استقلال، ماندانا و راگا برگزار خواهد شد.
در این برنامه که جشن بزرگ «سیمرغ و پروانه‌ها» نام دارد، دست اندرکاران و هنرمندان پنج فیلم یاد شده با دانش آموزان حاضر در سالن‌های سینماهای جشنواره از نزدیک دیدار و گفت‌وگو می‌کنند و برنامه‌های متنوعی همزمان با جشن شکوهمند انقلاب اسلامی برای دانش‌آموزان و علاقه‌مندان به آثار سینمای کودک و نوجوان طراحی شده است.
برنامه‌های مذکور در تهران و مراکز استان‌ها در چارچوب سیاست‌های حمایتی سازمان سینمایی از سینمای کودک و نوجوان طراحی شده و تماشای این آثار برای  دانش‌آموزان سراسرکشور، رایگان خواهد بود.
جشن بزرگ سیمرغ و پروانه‌ها به همت  کارگروه تخصصی سینمای کودک بنیاد سینمایی فارابی و همکاری تشکل تازه تاسیس «مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان» که توسط جمعی از فعالان سینمای کودک شکل گرفته و همچنین مرکز مردم نهاد «سامانه اردویی مدارس» و نیزمشارکت ادارات کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های سراسر کشوربرگزار می‌شود.

منبع: سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد