استارت آپ های موفق صنایع فرهنگی از رازورمز موفقیتشان میگویند.

به گزارش فناوری فرهنگی،  در دوران کنونی رشد اقتصادی نه در داشتن منابع مالی فراوان و یا منابع طبیعی خدادادی، بلکه در گروی داشتن مغزهایی پویا است. اقتصاد عصر حاضر که واژه دانش را در کنار نام خود یدک می کشد، هرچند از بازوی نیروی کار و نیروی مرموز سرمایه های پولی استفاده می برد، اما قدرت خود را از ذهن افرادی می گیرد که یاد گرفته اند چطور دست به آفرینش ذهنی بزنند.

خلاقیت به عنوان سنگ بنای نوآوری و نوآوری به عنوان پیش فرض رشد اقتصادی نه به صورت مفاهیم جداگانه بلکه به صورت ارکان یک سیستم در کنار یکدیگر، نتایج مطلوب یک اقتصاد پویا را رقم می زنند. در این میان بسیاری از مفاهیم دیگر نیز در کنار آن ها قرار می گیرند. استعداد ذاتی افراد، حمایت های مالی و عاطفی، فرهنگ، کارآفرینی و… اجزای یک سیستم یکپارچه هستند که در طی یک فرایند آنچه در ذهن افراد می گذرد را تبدیل به چیزهایی می کنند که در نهایت، شکوفایی اقتصادی را رقم می زند.

در همایش ملی فناوری های فرهنگی سعی داریم با یک دید سیستمی به تشریح فرایند فوق پرداخته و ضمن برشمردن نقش هر یک از اجزای سیستم به توضیح چگونگی عملکرد کلی سیستم بپردازیم. دیدگاه سیستمی به برنامه ریزان و مسئولین کمک خواهد کرد تا با یک نگاه جامع به فرایند به ثمر نشستن یک ایده خام در قالب یک محصول یا خدمت نگاه کنند، نه به یک مرحله مجزا که به تنهایی نخواهد توانست به خروجی مطلوب بینجامد. برنامه ریزی های کلان تنها با این دیدگاه خواهند توانست ضمن استفاده حداکثری از منابع محدود به بهترین خروجی برسند.

دانشگاه صنعتی شریف مفتخر است که اولین همایش ملی فناوری های فرهنگی را با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشگاه صنعتی شریف در تاریخ 29 بهمن ماه 1396برگزار کند.

با توجه به اهمیت موضوع فناوری های فرهنگی، این همایش در نظر دارد با دعوت از اساتید، محققان و دانشجویان، بستری مناسب برای بررسی نقش صنایع و فناوری های فرهنگی در توسعه اشتغال و تولید ملی را فراهم سازد. بدین منظور برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف در حوزه های مربوط به صنایع فرهنگی از اهم اهداف این همایش است.

شروع ثبت نام : 5 دی 1396

زمان برگزاری همایش : 29 بهمن

منبع: ایران تک

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد