50 درصد از تسهیلات بخش گردشگری به بوم گردی اختصاص دارد

به گزارش فناوری فرهنگی، آرش فرزام صفت‌ در جلسه کارگروه اشتغال روستایی و سرمایه گذاری شهرستان سیاهکل، با اشاره به تاکید استاندار درخصوص بوم‌گردی، گفت: متاسفانه شاهد این هستیم که وضعیت ما در جذب تسهیلات 300 میلیارد تومانی در حوزه اشتغال و سرمایه‌گذاری و همچنین اجرای طرح های بوم گردی مناسب نیست‌ .

وی بر لزوم بهره گیری از فرصت باقی مانده تا پایان شهریورماه سال جاری جهت جذب تسهیلات اشتغالزایی تاکید کرد و یادآور شد: سهم سیاهکل در حوزه اشتغال فراگیر 11 میلیارد تومان است‌.

فرزام صفت، با بیان اینکه 50 درصد از تسهیلات بخش گردشگری به طرح های بوم گردی اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: باید طرح‌ها تا پایان مرداد ماه جهت جذب اعتبارات و تسهیلات به بانک‌ها معرفی شوند .

جانشین معاون استاندار گیلان، با ابراز خرسندی از عملکرد خوب شهرستان سیاهکل در معرفی طرح‌ها، گفت: می‌توانیم سهم جذب نشده شهرستان‌های دیگر را در اختیار این شهرستان قرار بدهیم.

فرماندار سیاهکل در ادامه این جلسه اظهار کرد: 292 طرح در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان مصوب شده که 108 طرح زیر 250 میلیون تومان و 23 طرح بالای 250 میلیون تومان است‌.

رضا اسلامی ‌با انتقاد از دستگاهای متولی استان در اجرای طرح بوم گردی و دریافت هزینه‌های غیرقانونی از متقاضیان، گفت: عدم پاسخگویی در استعلامات باعث نارضایتی متقاضیان می‌شود و این موضوع جهت اطلاع استاندار که اخیرا در دیلمان حضور داشتند انعکاس داده شده است.

منبع: ایسنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد