ترفند فیس‌بوک برای کوچ‌اجباری کاربرانش

به گزارش فناوری فرهنگی،فیس بوک تبادل پیام و گپ از طریق نسخه همراه برنامه دسترسی به این شبکه اجتماعی را غیرممکن کرده تا کاربران را مجبور به استفاده از برنامه پیام رسان اختصاصی خود کند.

 تک کرانچ خبر داد، فیس بوک مدتی است دو برنامه جداگانه را برای استفاده از خدمات خود عرضه کرده است. یکی از این دو برنامه برای دسترسی به امکانات اصلی این شبکه اجتماعی و برنامه دیگر برای تبادل نظر و گپ زدن افراد طراحی شده است.

تا به حال گپ زدن از طریق هر دو برنامه ممکن بوده است،اما فیس بوک برای مجبور کردن کاربران به نصب برنامه پیام رسان خود چت کردن با استفاده از برنامه اول را ناممکن کرده و اعلام کرده علاقمندان تنها باید از این برنامه موسوم به Messenger استفاده کنند.

البته تا چند هفته دیگر کماکان می توان از نسخه همراه برنامه فیس بوک برای گپ زدن استفاده کرد،اما از ابتدای تابستان تنها گزینه برای گفتگو با کاربران فیس بوک بارگذاری برنامه رسمی Messenger این شرکت است. کارشناسان هدف فیس بوک از این تغییر اجباری را رقابت با دیگر برنامه های محبوب گپ مانند وایبر، تلگرام و … دانسته اند، البته این شرکت مالک برنامه گپ واتس اپ هم هست.

منبع: جهان نیوز

کانال

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد