سازمان ملل: پاندمی کرونا ۳ برابر بحران قبلی به توریسم جهان ضرر زد

به گزارش فناوری فرهنگی، به نقل از راشاتودی، طبق محاسبات سازمان ملل متحد، پیش از اینکه کشورها تصمیم بگیرند مرزهای خود را برای مسافران بازگشایی کنند، صنعت توریسم یک سوم یک تریلیون دلار را از دست داد چراکه پاندمی کرونا مسافرت را تقریباً به طور کامل متوقف کرد.

در ۵ ماه اول امسال، تعداد سفرهای توریستی نسبت به بازه مشابه سال قبل ۵۶ درصد سقوط کرد، چراکه اکثر کشورهای جهان مجبور بودند برای کنترل پاندمی قرنطینه‌ها و محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌ای وضع کنند.

تنها در ماه می مسافرت بین‌المللی نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹۸ درصد سقوط کرده بود.

سازمان توریسم جهانی سازمان ملل متحد (یوان‌دابلیوتی‌او) در گزارش جدید خود اعلام کرد: این به معنای از دست دادن ۳۰۰ میلیون توریست و ۳۲۰ میلیارد دلار ضرر برای کشورهای دریافت کننده توریست است. این ضرر بیش از ۳ برابر ضرری است که بخش توریسم در بحران اقتصادی بزرگ سال ۲۰۰۹ متحمل شده بود.

مناطق آسیا اقیانوسیه که پیش از همه با پاندمی کووید ۱۹ مواجه شدند بیش از همه آسیب دیدند و در بازه ژانویه تا می بیش از ۶۰ درصد بازدیدکنندگان خود را از دست دادند. اروپا با سقوطی ۵۸ درصدی، خاورمیانه با سقوطی ۵۱ درصدی و آمریکا و آفریقا هم با سقوطی ۴۷ درصدی در صنعت توریسم خود روبرو شدند.

منبع:مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد