سرقت تصاویر خصوصی ۷ میلیون کاربر در فیس‌بوک!

به گزارش فناوری فرهنگی، شبکه اجتماعی فیس‌بوک که در یک سال اخیر با رسوایی‌های پی در پی خود دست و پنجه نرم می‌کند، حالا به نظر می‌رسد که باری دیگر یک باگ و مشکل نرم‌افزاری موجود در پلت‌فرم آن به هکرها و مجرمان سایبری این امکان را داده تا تصاویر و عکس‌های خصوصی و مخفی شده بیش از ۷ میلیون نفر از کاربران فیس بوک را به سرقت ببرند.

تامر بار، یکی از توسعه دهندگان پلتفرم فیس بوک با انتشار بیانیه ای روز جمعه اعلام کرد که این باگ نرم افزاری تقریبا تمامی تصاویری را که بر روی این پلتفرم توسط کاربران آپلود و بارگذاری شده است، تحت تاثیر قرار داده است.

به گفته برخی از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری، هکرها با سواستفاده از این باگ نرم افزاری به احتمال زیاد به تمامی تصاویر فیس بوکی کاربران دسترسی داشته‌اند  و این دسترسی حتی شامل آن دسته از عکس‌هایی که زمانی آپلود شده و پس از آن از روی این پلتفرم حذف شده است، نیز می شود.

بر اساس گزارش روزنامه گاردین، فیس‌بوک روز گذشته ضمن عذرخواهی از تمامی کاربرانش، با انتشار یک اطلاعیه به صورت رسمی خبر افشای تصاویر خصوصی بیش از ۶.۸ میلیون نفر از کاربران این شبکه اجتماعی را تایید کرد.

گفته می‌شود که این اتفاق در ماه سپتامبر سال جاری میلادی رخ داده است و حالا توسط خود این غول شبکه اجتماعی اعلام و رسانه‌ای شده است.

به نظر می‌رسد که سریال رسوایی‌های فیس‌بوک تمامی ندارد و انتظار می رود که خشم کاربران و منتقدان از این شبکه اجتماعی بسیار بیشتر از پیش شود. چند ماه پیش بود که فیس بوک در بزرگترین رسوایی خود موجب شد تا اطلاعات خصوصی و حریم شخصی بالغ بر ۸۰ میلیون نفر از کاربرانش به سرقت برود و به همین دلیل هم میلیون ها کاربر بخصوص در ایالات متحده آمریکا و کانادا به نشانه اعتراض به سهل انگاری فیس بوک در محافظت از حریم خصوصی کاربرانش از عضویت در آن خارج شده و حساب های کاربری فیس بوکی خود را بستند.

منبع: ایسنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد