مدرسه بازی‌سازی رایانه‌ای راه اندازی می شود

به گزارش فناوری فرهنگی، مرتضی موسی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین درباره دستاورد‌های این واحد دانشگاهی در یک سال گذشته و مهم‌ترین برنامه‌ها در سال آینده، گفت: در سال ۹۷، دستاورد‌های خوبی در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و امور مربوط به فناوری داشتیم و تعداد زیادی هم محصول توسط هسته‌های فناور و شرکت‌های دانش بنیان واحد قزوین در دست ساخت است.

مدرسه بازی‌سازی رایانه‌ای راه اندازی می شود

وی افزود: جهت‌دهی به پایان‌نامه‌ها، فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی، فعالیت‌های مورد نیاز مناطق با توجه به جهت‌گیری پایان‌نامه‌ها و جهت دهی به فعالیت‌های اعضای هیات علمی از جمله مواردی است که پیشرفت‌های خوبی در این حوزه‌ها داشتیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در ادامه خاطر نشان کرد: امسال، بخش شتاب دهنده و سخت افزاری دانشگاه را راه اندازی کردیم که به توسعه محصولات مورد نیاز در عرصه مهندسی پزشکی منجر خواهد شد. در حوزه نرم افزاری هم توسعه بخش بازی‌های یارانه‌ای و ایجاد یک مدرسه بازی‌سازی یارانه‌ای که کار اصلی آن توسعه پلتفرم‌های مورد نیاز توسعه بازی‌های یارانه‌ای است را آغاز کردیم همچنین ساخت و توسعه آزمایشگاه علوم همگرا که شامل پردازش سریع نانو، بایو و علوم شناختی بود نیز افتتاح شد.

موسی خانی متذکر شد: آزمایشگاه علوم همگرا در مرکز فناوری و نوآوری سین تک واحد قزوین با هدف ساخت محصولات مورد نیاز جامعه ایجاد شده است که در همین راستا، تحقیقات خود را هدفمند قرار دادیم تا بتوانیم محصولات متنوع و مورد نیاز جامعه را تولید کنیم و به این ترتیب، در ساخت محصول، محققان به نکات علمی جدیدی می‌رسند که می‌توان از آن مقاله تولید کرد و اگر این مقالات در حوزه نوآوری و اختراع قرار گیرد به ثبت اختراع هم خواهد رسید.

وی درباره برندسازی در واحد قزوین خاطر نشان کرد: در حوزه رباتیک و نرم‌افزار کار‌های خوبی در واحد قزوین انجام شده و با توجه به راه‌اندازی مدارس مهارتی در دانشگاه آزاد برای توسعه دانش علوم نرم‌افزاری و هوش مصنوعی درصدد ایجاد مدرسه رباتیک در واحد قزوین هستیم که این امر، نشان دهنده نقش دانشگاه آزاد قزوین در توسعه رباتیک و علوم نرم افزاری است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین خاطر نشان کرد: ساخت مدرسه بازی‌سازی رایانه‌ای هم از دیگر برنامه‌های ما در واحد قزوین بوده که مرکزی برای توسعه انیمیشن و بازی‌های رایانه‌ای است. با توجه به سهم اندک ایران در تولید بازی‌های رایانه‌ای و ورود بیشمار بازی‌های وارادتی به کشور، توسعه این امر منجر به تولید بازی‌های بومی متناسب با فرهنگ ایرانی خواهد شد که دستاوردی بزرگ برای دانشگاه آزاد محسوب می‌شود.

موسی خانی تصریح کرد: ساخت بازی‌های رایانه‌ای در کشور با نقش آفرینی موثر واحد قزوین و دانشگاه آزاد علاوه بر ایجاد مهارت و تربیت فارغ‌التحصیلانی کارآزموده در این زمینه، منجر به درآمد زایی خواهد شد.

منبع: تابناک جوان

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد