همکاری شرکت‌های فناور ایران و کره‌جنوبی در حوزه فناوری نانو

به گزارش فناوری فرهنگی، به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، نشست مشترکی میان شرکت‌های خصوصی ایرانی فعال در حوزه‌ فناوری نانو و شرکت‌هایی از کره‌جنوبی با هدف همکاری مشترک میان بنگاه‌های فناور طرفین در سالن همایش‌های کتابخانه‌ی ملی ایران برگزار شد.

در این رویداد که با مشارکت ستاد ویژه‌ توسعه فناوری نانو، مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری و کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری بود، همکاری مشترک ایران و کره جنوبی در قالب برنامه‌ی «باشگاه ایران و کره» وارد فاز عملیاتی خواهد شد.

مؤسسه‌ علم و فناوری کره KIST با هدف یافتن ایده‌های نوین در زمینه‌ فناوری با چند کشور دنیا همکاری می‌کند که قصد دارد از توانمندی شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه‌ فناوری نانو نیز برای اشتراک راهبردهای حضور در بازارهای فناوری و انتقال دانش بین طرفین استفاده کند.

پاتریک ج، مدیر مرکز بخش بنگاه‌های کوچک و متوسط (SME) مؤسسه‌ علم و فناوری کره گفت: حضور در بین شرکت‌های ایرانی فرصت بزرگی برای کره‌ای‌هاست و مؤسسه‌ ما با هدف تولید فناوری در کلاس جهانی، برنامه‌ باشگاه کره  (Kclub) را برای دستیابی به این هدف راه‌اندازی کرده‌است و تا کنون ۵۰ شرکت کره‌ای در این کلاب عضو هستند. برای پیشرو بودن در دنیای فناوری تصمیم گرفتیم تا برنامه‌ کلاب خود را جهانی کنیم؛ ایران یکی از کشورهایی است که از توان بالایی در زمینه‌ تولید محصولات با فناوری پیشرفته برخوردار است.

علی مرتضی بیرنگ، رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ایران برای همکاری، ‌باز کردن دفترهای مشترک و اشتراک توانمندی‌ها و انتقال دانش و فناوری آمادگی دارد.

در ادامه پروفسور شین کیونگ هو، مدیر تحقیقات مؤسسه‌ علم و فناوری کره نیز در مورد برنامه‌ G-PPP گفت: برنامه‌ی جهانی همکاری‌های خصوصی با هدف تولید محصول و ارائه‌ خدمات مبتنی بر فناوری قصد دارد یک همکاری برد-برد بین شرکت‌های ایرانی و کره‌ای ایجاد کند که امکان اشتراک فرصت حضور در بازارهای جهانی و آسیا برای تولید کنندگان ایرانی و حضور در بازارهای جهانی و ایرانی برای تولید کنندگان کره‌ای فراهم شود. مسیر اصلی این برنامه شامل انتخاب و سازماندهی، آموزش و توسعه و در نهایت تجاری سازی خواهد بود.

وی افزود: مراحل کار به این شکل است که بعد از دیدارهای سریع و برقراری ارتباط بین شرکت‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری مشترک تشکیل خواهد شد و موضوعات آموزشی تعیین و آموزش‌های لازم برای بومی‌سازی فناوری به ایرانی‌ها یا کره‌ای‌ها ارائه می شود تا وارد عرصه تولید شوند.

وی ادامه داد: در بخش بازار نیز ضمن شناسایی پتانسیل‌های بازار پیش از عرضه‌ محصول بازار آماده‌سازی می شود و محصولات ایرانی و کره‌ای بدون تأخیر امکان عرضه در بازارهای جهانی را خواهند داشت.

منبع: مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد