هک حساب ۵۰ میلیون کاربر فیسبوک

به گزارش فناوری فرهنگی، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از این واقعه، هرسهم فیسبوک به رقم 163.78 دلار رسید.
این شبکه اجتماعی اعلام کرد که هفته جاری مطلع شدند که در یک حمله سایبری، هکرها توانسته اند نام کاربری کاربران را سرقت کنند.

پس از این رویداد، از میلیون ها کاربر فیسبوک خواسته شد، با خارج شدن از حساب‌شان دوباره به آن وارد شوند.
«گای روسین» معاون مدیریت تولید شرکت فیسبوک اعلام کرد: پر واضح است که هکرها از نقص ناشی از کدگذاری فیسبوک سوء استفاده کرده اند، اما ما این ایراد را برطرف کردیم.

وی با بیان این که حریم شخصی و امنیت کاربران، یک مساله بسیار مهمی است و ما برای این رویداد کاملا متاسف هستیم، افزود: تحقیقات برای پی بردن به جزئیات بیشتر این موضوع، همچنان ادامه دارد.

از سوی دیگر، «مارک زاکربرگ» موسس و مدیرعامل فیسبوک در جمع خبرنگاران اعلام کرد که مهندسان این شرکت سه شنبه گذشته حملات را کشف کردند و پنجشنبه شب این نقص برطرف شده است.

زاکربرگ البته گفت: ما با حملات ثابتی از سوی برخی اشخاص روبه رو هستیم که به دنبال کنترل حساب شخصی افراد یا سرقت اطلاعات در سراسر جهان هستند، اما من به خاطر کشف این نواقص خوشحال هستم.

وی ادامه داد: ما نقاط ضعف را برطرف کردیم و امنیت حساب کاربرانی که در معرض خطر احتمالی قرار داشتند را تامین کردیم، اما واقعیت این است که ما برای جلوگیری از تکرار این اتفاق، نیازمند تداوم توسعه تجهیزات جدید هستیم.

فیسبوک بدون اشاره به عامل این هک، اعلام نکرد که این اتفاق تنها منحصر به هک حساب کاربران بوده است یا اطلاعات آنها نیز سرقت شده است.

فیسبوک که حدود دو میلیارد کاربر دارد، متهم است، در خصوص گزارش های مربوط به دخالت نهادهای اطلاعاتی خارجی و گروه های وابسته آنها در انتخابات 2016 آمریکا به کندی عمل کرده اند.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا، روس ها را به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا متهم کرده اند. مسکو این اتهام را رد کرده است. با این حال، «رابرت مولر» بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ایالات متحده تاکنون 13 تن از اعضای «آژانس تحقیقات اینترنتی روسیه» را به دخالت در آن انتخابات متهم کرده است.

منبع: تابناک

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد