عوارض، جلوی نشر بازی های رایانه ای خارجی را نمی گیرد

به گزارش فناوری فرهنگی، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس، سید حسن حسینی شاهرودی با انتقاد از پیشنهاد اخذ عوارض برای بازی‌های رایانه‌ای خارجی، افزود: اگرچه اخذ این عوارض در راستای حمایت از تولیدات داخلی تعریف شده است تا با محدود کردن کاربران، آنها را به استفاده از تولیدات داخلی ترغیب کنند ولی این امر در حالی است که بازی‌های داخلی از کیفیت چندانی برخوردار نیستند.

وی تصریح کرد: توسعه بازی‌های داخلی نیازمند ایجاد بسترهای مناسب است تا تولیدکننده بتواند در تولید، عرضه و فروش این بازی‌ها نتایج مطلوب را کسب کند؛ ضمن آنکه یکی از راهکارهای مناسب برای کمک به بازی‌های داخلی، یارانه‌ای است که دولت باید به این محصولات بدهد تا پیشبرد امور را برای تولیدکننده‌ها تسهیل کند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: گرفتن مالیات از بازی‌های خارجی به نوعی ایجاد انحصار است اگرچه این انحصار در راستای حمایت از تولیدات داخلی است اما باید موقت و پلکانی باشد و گرفتن مالیات از بازی‌های خارجی پس از مدتی به صفر برسد.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه انحصاری که برای حمایت از تولیدات داخلی به وجود آمده تاثیر مثبت چندانی در رشد کمی و کیفی این محصولات نداشته است، تاکید کرد: اگرچه برای حمایت از بازی‌های داخلی، مالیات برای محصولات خارجی در نظر گرفته شده است اما این عوارض تاثیر چندانی در رشد و توسعه بازی‌های داخلی نداشته و تصمیم اشتباهی است.

وی با انتقاد از عملکرد بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، گفت: چندین سال از زمان تشکیل این بنیاد می‌گذرد اما در توسعه این محصولات کوتاهی کرده و استقبال از این بازی‌های داخلی وجود ندارد؛ حال باید بررسی شود چرا نمی‌توانیم در توسعه این بازی‌ها توانا باشیم؟ تکنولوژی و علم مورد نیاز وجود ندارد؟ شرایط رشد نیست؟

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: بازی‌های داخلی از یک سو محتوا و از سوی دیگر از نظر فنی و تکنولوژی در سطح پایینی قرار دارند و به نظر می‌رسد بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برنامه جامعی برای رفع کمبودهای این حوزه ندارد.

حسینی شاهرودی افزود: مشکلات بازی‌های داخلی با ایجاد سدهایی مانند در نظر گرفتن مالیات برای بازی‌های خارجی برطرف نمی‌شود لذا باید راه‌های دیگری پیش‌بینی شود و برای حمایت و توسعه بازی‌های رایانه‌ای داخلی خود کشور باید شرایط مناسب را فراهم کند؛ گران کردن بازی‌های رایانه‌ای خارجی علاج این مشکل نیست.

منبع: مهر

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد