تلگرام تسلیم آمریکا شد

به گزارش فناوری فرهنگی،پاول دوروف، موسس و مدیرعامل اپلیکیشن پیام رسان تلگرام به تازگی اعلام کرده که پروژه بلاکچین و معرفی و عرضه رمز ارز اختصاصی خود را تحت تاثیر و فشار مقامات آمریکایی لغو خواهد کرد.

طبق اخبار و گزارش های پیشین، شبکه باز تلگرام (Telegram Open Network) که به طور مخفف TON نامیده می شد قرار بود بستری برای کاربران اپلیکیشن تلگرام فراهم کند تا بدون ارتباط با سرورهای خود فعال بماند و به کاربران رمز ارز های مختلف همچون بیت کوین امکان فعالیت دهد.

اپلیکیشن تلگرام که اخیراً به یک رکورد جدید در تعداد کاربران دست یافته بود و بالغ بر ۴۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه را برای خود به ثبت رسانده بود، حالا به نظر می‌رسد که پس از مدت ها درگیری و اختلاف با کمیته امنیت مبادلات ایالات متحده آمریکا، تسلیم شده و اعلام کرده که پروژه پلتفرم بلاک چین و رمز ارز اختصاصی خود تحت عنوان گرام را لغو و از آن چشم پوشی کرده است.

این خبر برای بسیاری از علاقمندان به پلتفرم بلاک چین تلگرام که قرار بود تا آوریل ۲۰۲۱ میلادی عرضه شده و در اختیار کاربران قرار بگیرد، خبر بسیار غافلگیر کننده و ناخوشایندی بود و بسیاری از سرمایه گذاران را ناامید کرد.

تلگرام برای نخستین بار ایده عرضه رمز اختصاصی و توسعه پلتفرم بلاکچین TON خود را در سال ۲۰۱۷ میلادی عنوان کرد و در بسیاری از سرمایه گذاران خود چشم انداز روشنی را در این خصوص ارائه داد.

منبع: ایسنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد