هزینه 68 میلیارد دلاری گردشگران چینی

به گزارش فناوری فرهنگی، آمارها نشان می‌دهد که تا پایان تعطیلات یک هفته‌ای روز ملی در چین، مردم این کشور 68 میلیارد دلار برای گردشگری خود هزینه کرده‌اند که در نوع خود بی‌سابقه است.

 در چین هر سال سه هفته تعطیلات طلایی در نظر گرفته می‌شود که علاوه‌بر تعطیلات روز جهانی زحمتکشان و تعطیلات موسوم به عید بهار، تعطیلات مربوط به «روز ملی» نیز یکی از این موارد به‌شمار می‌رود.

تعطیلات روز ملی چین که از هفته پیش در این کشور شروع شده بود، روز جمعه به پایان رسید.

مسوولان این کشور می‌گویند که خرج کردن ۶۸ میلیارد دلار تنها برای یک هفته از سوی گردشگران در داخل چین، خود یک رکورد محسوب می‌شود.

با بالا رفتن استانداردهای زندگی و افزایش درآمد مردم چین و بهبود شرایط اقتصادی، چینی‌های بیشتری در مناسبت‌های مختلف به گردش و سفر می‌روند.

به غیر از گردشگری در داخل چین، توریست‌های چینی بیشترین شمار گردشگران را در مناطق مختلف جهان به‌خصوص در کشورهای شرق و شمال‌شرق آسیا و همچنین خاور دور از جمله کره‌جنوبی و ژاپن به خود اختصاص داده‌اند.

بر اساس این گزارش، کره‌جنوبی، تایلند، ژاپن، اندونزی، آمریکا، سنگاپور، ویتنام، مالزی، مالدیو و روسیه از جمله کشورهایی بوده‌اند که توریست‌های چینی به آنها سفر کرده‌اند.

آمار تارنمای سازمان ملی گردشگری چین نشان می‌دهد که بیش از ۵۶۰ میلیون چینی در این یک هفته در داخل کشور سفر کرده‌اند.

این در حالی است که تلویزیون دولتی چین تعداد افرادی را که در این ایام به خارج از کشور سفر کرده‌اند، بالغ بر 6 میلیون نفر اعلام کرده است.

بر اساس همین آمارها، فقط در روز پنج‌شنبه هفته گذشته، یعنی یک روز مانده به آخر تعطیلات یک هفته‌ای، یک میلیون و ۱۶۰ هزار سفر با قطار در چین انجام شده است.

گزارش‌ها همچنین حاکی است توریست‌های چینی در سال ۲۰۱۵ میلادی، ۲۱۵ میلیارد دلار صرف هزینه گردشگری خود کرده بودند.

منبع: ایرنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد