دیزنی و یک رکورد جدید در تاریخ سینما

به گزارش فناوری فرهنگی، رئیس کمپانی دیزنی اعلام کرد که این کمپانی فیلمسازی بزودی رکورد و دستاوردی جدید در تاریخ سینما به ثبت خواهد رساند.

کمپانی دیزنی تا تاریخ 18 دسامبر مجموع فروش جهانی خود را در سال 2016 میلادی به 6.98 میلیارد دلار رسانده است و به گفته «آلن هورن» رئیس این کمپانی فیلمسازی تا رسیدن به رکورد بی‌سابقه فروش سالانه 7 میلیارد دلاری فاصله بسیار کمی دارد.

فیلم «روگ وان: یک داستان از جنگ ستارگان» که اولین فیلم برگرفته از مجموعه اصلی «جنگ ستارگان» و جدیدترین محصول کمپانی دیزنی است، اخیرا در اولین هفته نمایش به فروش جهانی چشمگیر 290 میلیون دلار دست یافته است.

کمپانی دیزنی در فاصله چند روز مانده به پایان سال 2016 میلادی تاکنون رکورد فروش سالانه در تاریخ سینمای آمریکا (2.7 میلیارد دلار) و کورد تاریخی فروش یک کمپانی در گیشه بین‌الملل (4.28 میلیارد دلار) را به نام خود ثبت کرده است.

این اولین سالی است که هر یک از شرکت‌های زیر مجموعه کمپانی دیزنی شامل دیزنی، استودیو انیمیشن والت دیزنی، استودیو انیمیشن پیکسار، مارول استودیو و لوکاس‌فیلم، یک فیلم را روانه سینماهای جهان کرده‌اند.

این کمپانی فیلمسازی در حال حاضر سازنده پنج فیلم از 10 فیلم پرفروش سال در گیشه آمریکای شمالی، بین‌المللی و جهانی است و فروش فیلم‌های «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی»، انیمیشن‌های «در جستجوی دُری» و «زوتوپیا» از مرز یک میلیارد دلار عبور کرده و «کتاب جنگل» نیز با فروش بالغ بر 966 میلیون دلار چهارمین فیلم پرفروش سال از حیث فروش جهانی است.

همچنین سه فیلم پروفروش سال در گیشه بین‌المللی و دو فیلم اول پرفروش سال در گیشه امریکایی شمالی نیز از محصولات دیزنی هستند.

امسال کمپانی انیمیشن‌سازی پیکسار و استودیو مارول نیز هر کدام توانستند مجموع فروش کل دوران فعالیت خود را از مرز 10 میلیارد دلار عبور دهند.

فیلم «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» با فروشی بالغ بر دو میلیارد دلار پرفروش‌ترین فیلم سال 2016 است و نقشی اساسی در ثبت رکود تاریخی دیزنی ایفا کرده است

منبع: ایسنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد