۱۴ نکته جالب درباره کارتون های والت دیزنی که شما را متعجب خواهند کرد

به گزارش فناوری فرهنگی، فیلم و سینما در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد و بسیاری از افراد آن را دنبال می کنند. در این میان، شاخه ای از صنعت فیلم سازی به نام انیمیشن و کارتون خود نمایی می کند. انیمیشن ها دنیا ها و داستان های خیالی را به واقعیت تبدیل می کنند و هر چیزی را ممکن می سازند. شرکت های مختلفی در این زمینه فعالیت دارند، اما به جرات می توان گفت که هیچ کدامشان از نظر کیفیت و شهرت، قابل مقایسه با کمپانی والت دیزنی نیستند.

والت دیزنی سالیان سال است که در صنعت انیمیشن و کارتون یکه تازی می کند و توانسته با ارائه آثاری مانند داستان اسباب بازی، محبوبیت بسیاری به دست آورد. این موفقیت اتفاقی به دست نیامده و افراد زیادی برای آن تلاش کرده اند. آن ها کوچک ترین جزئیات را نیز مد نظر قرار داده اند تا به جایگاه امروزی برسند. ما نیز در این مقاله قصد داریم همین مسئله را پر رنگ سازیم.

تصاویری که در ادامه خواهید دید، نکات جالب و استثنایی کارتون های والت دیزنی را نشان می دهند. شما با دیدن آن ها دید جدیدی نسبت به محصولات این شرکت پیدا خواهید نمود و آن ها را به شیوه ای جدید دنبال می کنید. به تماشای عکس ها بنشینید و توضیحات را با دقت بخوانید.

۱- در میان تمام پرنسس های والت دیزنی، تنها راپانزل دارای چشمان سبز است.

300

بیشتر پرنسس هایی که در کارتون های کمپانی دیزنی حضور داشته اند، دارای چشمان آبی و قهوه ای هستند و تنها راپانزل با آن ها فرق دارد.

۲- در کارتون دیو و دلبر، هیولا با الهام گرفتن از ۶ حیوان طراحی شده است.

301

هنرمندان وقت زیادی برای طراحی این شخصیت صرف کردند. در نهایت تصمیم بر این شد که از ۶ حیوان برای شکل دادن به آن استفاده شود. به علاوه، چشم انسان نیز برای هیولا در نظر گرفته شد.

۳- شخصیت آریل در پری دریایی از روی مدلی به نام آلیسا میلانو طراحی شد.

302

آلیسا میلانو در آن زمان تنها ۱۱ سال داشت و بعدها با نقش آفرینی در مجموعه تلویزیونی «Charmed» به شهرت رسید. علاوه بر مسائل ظاهری، شخصیت و رفتار خانم میلانو نیز برای خلق آریل مورد توجه قرار گرفت.

۴- صدا پیشه شخصیت های ایور و اپتیموس پرایم در تبدیل شوندگان، مشترک بود.

303

پیتر کالن به جای هر دوی این شخصیت ها صحبت کرده و تاثیر زیادی بر روی شکل گیری آن ها داشته است.

۵- کرکس های کارتون کتاب جنگل از گروه موسیقی «بیتلز» الهام گرفه شده اند.

304

قرار بود این گروه صدا پیشگی ۴ کرکس را بر عهده بگیرند، اما جان لنون با این کار مخالفت کرد. با این حال کرکس ها دقیقا شبیه به اعضای این گروه موسیقی به نظر می رسند.

۶- شخصیت سیمبا در کارون شیر شاه همانند یک شیر واقعی غرش نمی کند.

305

سازندگان تصمیم گرفتند از غرش ببر به جای غرش شیر استفاده کنند، زیرا صدای شیر بسیار آرام و ضعیف بود.

۷- شخصیت هانس در کارتون «یخ زده» در انیمیشن «قهرمان بزرگ» نیز دیده می شود.

306

سازندگان «قهرمان بزرگ ۶» تصمیم گرفتند با شخصیت هانس شوخی کنند. آن ها عکس وی را به عنوان فرد تحت تعقیب به دیوار اداره پلیس زدند.

۸- در کارتون «راتاتوی» سایه یه سگ به چشم می خورد.

307

رِمی شخصیت اصلی کارتون راتاتوی، تصادفا سایه یک سگ را بر روی دیوار می بیند. در آن زمان، والت دیزنی ایده ساخت انیمیشن «بالا» را در ذهن می پروراند. بنابراین تصمیم گرفت شخصیت «داگ» را در راتاتوی نشان دهد و به نوعی توجه هواداران را به آن جلب نماید.

۹- عروسکی که در کارتون تارزان از کیف پروفسور افتاد، همان سگ انیمیشن مولان بود.

308

کارکنان دیزنی شوخی را دوست دارند و همیشه یکی از شخصیت های کارتون های قدیمی را در محصولات جدید نمایش می دهند. تنها تماشاگران با دقت بالا می توانند چنین نکاتی را مشاهده کنند.

۱۰- تیانا تنها قهرمان زن در کارتون های دیزنی بود که برای خودش شغل داشت.

309

تقریبا هیچ یک از قهرمانان زن محصولات دیزنی شغل واقعی نداشته اند. آن ها یا شاهزاده بودند و یا آن که با والدین خود زندگی می کردند. کار سیندرلا نیز به گونه ای بود که جزء مشاغل رسمی حساب نمی شد.

۱۱- اسم «وال ای» از نام آقای والت دیزنی گرفته شده است.

310

نام شخصیت وال ای که یکی از احساسی ترین ساخته های والت دیزنی به شمار می رود، از «والتر الیاس والت دیزنی» گرفته شده است.

۱۲- صدا پیشه های میکی موس و مینی موس در زندگی واقعی با یکدیگر ازدواج کردند.

311

وین آلوین و روزی تیلور برای ۳۲ سال این کار را انجام دادند. آن ها در سال ۱۹۹۱ با یکدیگر ازدواج کردند و ۲۰ سال خوب را کنار هم سپری نمودند.

۱۳- پوکاهانتس تنها قهرمان زنی بود که قصه اش بر اساس داستانی واقعی شکل گرفت.

312

شاید برخی ها گمان کنند که شخصیت مولان نیز واقعی بوده است، اما وی تنها در اشعار چین باستان حضور داشته و نمی توان آن را واقعی دانست، در حالی که پوکاهانتس واقعا وجود خارجی داشته است.

۱۴- تنها مولان و جازمین شلوار به تن داشتند.

313

بیشتر پرنسس های کارتون های والت دیزنی، لباس شاهانه می پوشیدند، اما برای مولان و جازمین پوشش دیگری در نظر گرفته شد.

منبع:روزیاتو

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد