علاءالدین همان تام کروز است!

به گزارش فناوری فرهنگی، در دنیای انیمیشن به خاطر خیالی بودن احتمالات بی نهایت هستند ولی برخلاف تصور ما همه چیز در این دنیای جذاب از تخیل ریشه نگرفته است و بعضی از محبوب ترین کاراکترهای ما در این انیمیشن ها از روی انسان های واقعی طراحی شده اند.

سفید برفی / مارج چمپیون:

مارج چمپیون یک بازیگر موفق در طی سالهای ۱۹۳۰ تا ۱۹۴۰ بود و منبع الهام انیمیشن پیشروی “سفید برفی و هفت کوتوله”. او که مدل طراحی این شخصیت بود با لباس های براق خود در مقابل قلم طراحان دیزنی قرار گرفت تا به سفید برفی جان ببخشد، پری آبی در انیمیشن پینوکیو هم از روی او طراحی شده است.

علاءالدین همان تام کروز است!

آریل / آلیسا میلانو:

اگر در دهه ی ۹۰ میلادی کودک بوده اید امکان ندارد انیمیشن پری دریایی را ندیده باشید، این انیمیشن که داستانش از روی یکی از دانستان های هانس کریستین اندرسن ساخته شده است روایتگر داستان پری دریایی است که می خواهد انسان شود. شخصیت این پری دریایی آریل نام داشت که صدا گذاری او توسط جودی بنسون انجام شده بود ولی خود آریل از روی آلیسا میلانو بازیگر کودک معروف آن سالها در تلویزیون آمریکا برداشته شده است. او دارای اندام ریز، چشمان درشت و شخصیت شاد و سرخوش بود درست مثل آریل.

علاءالدین همان تام کروز است!

اورسلا / دیواین:

گویا انیماتورهای دیزنی سر انیمیشن پری دریایی حوصله ی طراحی کاراکتر نداشتند! شخصیت منفی فیلم نیز از روی یک بازیگر معروف یعنی دیواین برداشته شده بود، اوج شهرت دیواین به دهه ۷۰ بر می گردد که در فیلم های “Mondo Trasho ” و ” Pink Flamingo ” بازی کرده بود، متاسفانه او قبل از اکران فیلم فوت کرد.

علاءالدین همان تام کروز است!

لاشخورها / گروه بیتلز:

اگر با گروه بیتلز آشنایی داشته باشید احتمالا با دیدن انیمیشن ” کتاب جنگل ” محصول ۱۹۶۷ دیزنی متوجه می شوید که چهار لاشخور توی انیمیشن با لهجه های غلیظ لیورپولیشان همان بیتلز هستند. مدیر گروه بیتلز برایان اپستین موسیقی این انیمیشن را به عهده داشت و دیزنی خواستار این بود که بیتلز یک آهنگ اوریجینال برای انیمیشن بخواند که این اتفاق با مخالف جان لنون معروف ترین چهره ی گروه اتفاق نیفتاد.

علاءالدین همان تام کروز است!

شرک / موریس تیلت:

شرک این دیو دوست داشتنی سبز رنگ هم اوریجینال نیست، او از روی بوکسور فرانسوی موریس تیلت طراحی شده است، موریس دارای سر وبدنی بزرگ بود و واقعا برای طراحی شرک مناسب بود، او که به فرشته ی فرانسوی معروف بود بیماری داشت به نام Acromegaly که باعث می شد استخوان بندی به شدت بزرگی داشته باشد.

علاءالدین همان تام کروز است!

پوکوهانتس / آیرین بدارد:

بازیگر سرخپوست آیرین بدارد تقریبا مثل دوقلوی همسان کاراکتر پوکوهانتس از انیمیشنی به همین نام است. انیماتور ها در هر موردی که بود سعی کردند که او را شبیه سازی کنند، او همچنین صدا پیشگی کاراکتر را هم خود به عهده گرفت به طوری که دختر دوساله اش وقتی در سینما نشست تا اثر را ببیند متوجه شد که پوکوهانتس مادرش است!

علاءالدین همان تام کروز است!

چرناباگ / بلا لاگوسی:

اکثریت سینما دوستان با بلا لاگوسی آشنایی دارند، او معروف ترین دراکولای تاریخ سینماست ولی کمتر کسی می داند که چرناباگ، این اهریمن وحشتناک انیمیشن فانتازیا از روی او ساخته شده است. انیماتورهای دیزنی به خوبی توانستند که ترکیبات چهره ی او را پیاده سازی کنند ولی برای حرکات فیزیکی او در دسترسشان نبود پس خود انیماتورها این مسئولیت را به عهده گرفتند.

علاءالدین همان تام کروز است!

جینی / رابین ویلیامز:

اگر در مورد اورلپ شخصیت واقعی و کاراکتر انیمیشن بخواهیم صحبت کنیم اسم رابین ویلیامز اولین چیزی است که به ذهن خطور می کند. ویلیامز همه کاره شخصیت جینی بود، حتی طراحی جینی با الهام از روی رابین ویلیامز نبود بلکه او روبروی انیماتورها می نشست تا آنها از روی او جینی را بکشند. جینی/ویلیامز جاودانه شد.

علاءالدین همان تام کروز است!

علاالدین / تام کروز:

علاالدین این پسر شروشور کوچه پس کوچه های هزار و یک شب دیزنی از روی یکی از معروف ترین سلبریتی های هالیوود یعنی تام کروز طراحی شده است. چهره و حتی بعضی از رفتارهای این کاراکتر بر مبنای تام کروز طراحی شده، البته در ابتدا قصد بر این بود که به سراغ مایکل جی. فاکس بروند ولی به نظرشان تام کروز از لحاظ ظاهر مردانه بیشتربه دردشان می خورد.

علاءالدین همان تام کروز است!

ادنا مد / ادیس هد:

کسانی که کارتون شگفت انگیزان را دیده اند با طراح مد لباس های سوپرهیروها وشخصیت جذاب او آشنا هستند ولی نمی دانند که او از روی ادیث هد یکی از معروف ترین طراحان مد و لباس ساخته شده است. او برنده ی ۳۵ جایزه برای طراحی های خود بوده است من جمله برای طراحی لباس دو فیلم هیچکاک یعنی پرندگان و سرگیجه.

علاءالدین همان تام کروز است!

منبع: قم پرس

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد