لایک فیس‌بوک حذف شد

به گزارش فناوری فرهنگی، مدتها بود که اخبار و شایعات مختلفی بر سر احتمال حذف قابلیت لایک در پلتفرم شبکه اجتماعی فیس بوک به گوش می رسید که حالا به نظر می رسد همه آنها واقعیت داشتند چراکه گزارش ها حاکیست که این شرکت پروژه حذف لایک را به صورت آزمایشی در استرالیا نیز شروع کرده است تا در صورت استقبال کاربران، آن را به صورت یک قابلیت همگانی در سراسر جهان تغییر دهد.

بسیاری از منتقدان پیشتر عنوان کرده بودند که نمایش تعداد لایک‌ها و کامنت‌های افراد در زیر پست‌های به اشتراک گذاشته کاربران در شبکه های اجتماعی هیچ نکته مثبتی ندارد و تنها از لحاظ روحی در آنها حالتی وسواس گونه برای جذب تعداد لایک های بیشتر ایجاد می کند.

بر اساس گزارش گاردین، فیس‌بوک نیز به نظر می رسد بعد از بررسی‌های فراوان تصمیم گرفته است به صورت آزمایشی حذف لایک را از پلتفرم خود به صورت آزمایشی عملی و اجرا کند. گفته می‌شود این شرکت هنوز هیچ برنامه‌ای برای اعمال نهایی این محدودیت در سایر کشورهای جهان ندارد.

بدین ترتیب کاربران استرالیایی در فیس‌بوک از این پس می‌توانند پست های دوستان خود را لایک کنند اما قادر نخواهند بود که تعداد لایک‌های پست موردنظر و همچنین کسانی که آن را لایک کرده یا واکنش نشان داده‌اند، را مشاهده کنند و این اطلاعات تنها برای کسی که پست مذکور را به اشتراک گذاشته و صاحب پروفایل است، قابل مشاهده خواهد بود.

سخنگوی فیس‌بوک در این باره خاطرنشان کرده است که پروژه آزمایشی حذف قابلیت لایک بدین منظور است تا طراحان این شرکت دریابند آیا حذف چنین امکانی به بهبود و ارتقای تجربه کاربران در شبکه های اجتماعی منجر می‌شود یا خیر. در صورتی که این پروژه موفقیت آمیز باشد، بدون شک برای سایر کشورها نیز اعمال خواهد شد.

فیس‌بوک چند ماه پیش بود که این پروژه را در کانادا کلید زد و بعد از آن اعلام کرد که در برخی دیگر از کشورها نظیر استرالیا، برزیل، ایرلند، ایتالیا، ژاپن و نیوزلند آن را امتحان و اجرایی خواهد کرد.

منبع: ایسنا

کانال-1-300x74

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد