آیا شورای عالی فضای مجازی، رهبر مملکت را دور زد؟!

به گزارش فناوری فرهنگی، نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی در سال جدید عصر دیروز  با حضور رئیس جمهور و سایر اعضای شورای عالی فضای مجازی تشکیل شد.

در این جلسه مصوب شد که شورای عالی انفورماتیک، شورای عالی اطلاع‌رسانی و شورای عالی امنیت فضای تبادل اطلاعات (افتا)، منحل شده و کلیه وظایف راهبردی، سیاستگذاری، نظارت و هماهنگی آنها در سطح ملی به شورای عالی فضای مجازی منتقل شود.

همچنین تمام وظایف راهبردی، سیاستگذاری، نظارت و هماهنگی شورای عالی فناوری اطلاعات نیز در سطح ملی به شورای عالی فضای مجازی منتقل شده و شورای عالی فناوری اطلاعات با تغییر نام به شورای اجرایی فناوری اطلاعات در چارچوب سیاست‌های کلی نظام و مصوبات شورای عالی فضای مجازی فعالیت کند.

در واقع باید گفت شب گذشته با نظر روحانی در جلسه #شورای_عالی_فضای_مجازی، شورای #فناوری_اطلاعات اجازه گرفت با تغییر نام به شورای اجرایی فناوری اطلاعات به #ریاست_واعظی به فعالیت خود ادامه دهد. این اقدام در حالی است که در #دستور_رهبر انقلاب برای #تجمیع فعالیتهای مربوط به فناوری در شورای عالی مجازی صراحتا بر #انحلال کامل #شوراهای_موازی تاکید و صراحتا از شورای فناوری اطلاعات نیز نام برده شده بود.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد