مایکروسافت و یک انقلاب جدید در کاربری صفحه نمایش + ویدئو

از زمان معرفی گوشی هوشمند T-Mobile G۱ تکنولوژی صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند به شکلی اساسی و بنیادین تغییر کرد. حساسیت‌های صفحه نمایش‌های لمسی از آن روز تا کنون بسیار پیشرفت کرده و دقت در صفحه نمایش‌های به طرزی خارق العاده بالا رفته است؛ اما مایکروسافت در پی معرفی تکنولوژی جدیدی است که در واقع یک انقلاب جدید در نحوه کاربری صفحه نمایش‌های لمسی ایجاد می‌کند.

به گزارش «تابناک»، آزمایشگاه تکنولوژی مایکروسافت در حال کار روی مفهوم جدیدی به نام Pre-Touch Sensing یا ادراک قبل از لمس صفحه نمایش است که این ظرفیت را دارد تا نحوه کاربری و استفاده کاربران از صفحه نمایش های لمسی را برای همیشه تغییر دهد. این تکنولوژی از تشخیص نحوه قرارگیری گوشی هوشمند در دست برای ارائه واسط کابری کاملا تعاملی استفاده می کند.

مایکروسافت و یک انقلاب جدید در کاربری صفحه نمایش + ویدئو

در واقع مایکروسافت با این تکنولوژی در پی آن است که آنچه را کاربرا قبل از لمس صفحه نمایش نیازمند انجام آن است، حدس زده و واسط کاربری مخصوص به آن را با توجه به نحوه قرارگیری گوشی هوشمند در دستان کاربر به شکلی کاملا تعاملی ارائه نماید.

در ویدئویی که مایکروسافت از این مفهوم جدید ارائه کرده است، مثالی از یک نرم افزار پخش ویدئو ارائه شده که با قرار گیری انگشتان دست در روبه روی صفحه نمایش به شکل خودکار دکمه‌های کنترل پخش را نمایش می‌دهد. اگر دستگاه تشخصی دهد که کاربر تنها با یک دست آن را نگه داشته است، دکمه‌ها  به شکل خودکار در کناره‌های صفحه نمایش قرار می‌گیرند که لمس آن‌ها توسط انگشت شست کاربر را ساده می‌سازد. ویدئوی زیر به شکل کامل آنچه را مایکروسافت در حال خلق آن است، نمایش می‌دهد.

در قلب این تکنولوژی، یک صفحه نمایش خازنی مخصوص قرار دارد که می‌تواند حرکت انگشتان دست کاربر را در مقابل خود شناسایی کند. این کار حتی قابلیت چند لمس همزمان بدون ارتباط فیزیکی انگشتان با صفحه نمایش را هم مقدور می‌سازد.

این تکنولوژی در واقع گونه‌ای پیشرفته و متفاوت از آن چیزی است که اپل تحت عنوان ۳D Touch معرفی کرده است و می‌تواند به کلی تکنولوژی اپل را از مد افتاده کند. در حالی که تکنولوژی اپل میزان فشار وارده بر صفحه نمایش را محاسبه و بر اساس آن گزینه‌های متفاوت را به کاربر ارائه می‌کند، تکنولوژی مایکروسافت به شکل تعاملی آنچه کاربر طلب می‌کند را حتی قبل از لمس صفحه نمایش و در جهتی که کاربر گوشی هوشمند را نگاه داشته است فراهم می‌کند.

گفته می‌شود، در آینده نزدیک قرار است مایکروسافت از این تکنولوژی هم در گوشی‌های هوشمند و هم در تبلت‌های سرفیس استفاده نماید.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد