آغاز ادغام شبکه‌های سیما از فردا

به گزارش فناوری فرهنگی،داوود نعمتی انارکی مدیرکل روابط عمومی سیما گفت: پس از بررسی‌های دقیق و کار‌شناسی و نیز نتایج نظرسنجی‌های مرکز تحقیقات صدا و سیما و از سویی مشکلات مالی، به این جمع بندی رسیدیم که برخی تغییرات در شبکه‌ها ضروری است.

وی افزود: مهم‎‌ترین تغییرات ادغام شبکه بازار در شبکه اقتصاد سیما یا (شبکه پنج) و شبکه شما در شبکه آموزش است.

نعمتی گفت: این ادغام به سه دلیل عمده انجام می‌شود: اول به دلیل مشکلاتی که در بودجه داریم، دوم بحث مخاطبان شبکه است که در واقع به ارزیابی‌های سازمان از مخاطبان مربوط می‌شود و دیگر بحث هویت شبکه‌ای و اینکه شبکه‌هایی که مأموریت‌های مشابه دارند باهم ادغام خواهند شد.

مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما در ادامه به تغییر ارتقا و تبدیل شبکه‌ها از وضوح تصویر پایین به وضوع تصویر بالا و به عبارتی از SD به HD اشاره کرد و افزود: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که در تمام کشور‌ها، شبکه‌هایی با محتوای مستند، فیلم و سریال و ورزش در اولویت تبدیل به HD قرار دارند و به همین دلیل نیز رسانه ملی اقدام به ارتقای کیفی شبکه سراسری سیمای مستند از SD به HD کرده است.

وی گفت: پس از ادغام شبکه بازار در شبکه اقتصاد سیما، و شبکه شما در شبکه آموزش، فضای فرکانسی لازم برای این تبدیل برای شبکه مستند مهیا می‌شود.

با این تبدیل مردم عزیز کشورمان در مناطقی که شبکه‌های دیجیتال را دریافت می‌کنند، می‌توانند شبکه مستند HD را با وضوع تصویر بالا دریافت کنند.

نعمتی زمان افتتاح شبکه مستند HD و اعمال تغییرات را از روز پنجشنبه آخر سال اعلام کرد.

منبع: تسنیم

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد